موج

نماینده آشوریان در مجلس:

نماینده اقلیت‌های دینی آشوریان و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: کلیساهای تاریخی ایران از جمله کلیسای حضرت مریم ارومیه در یونسکو ثبت جهانی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، یوناتن بت کلیا در مراسم بازدید علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از کلیسای تاریخی حضرت مریم ارومیه افزود: دیدار رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران از قدیمی‌ترین کلیسای جهان که به همت اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی نگهداری شده فرصت مغتنمی است تا اهمیت حفظ این بناها بیان شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون بالای ۱۰۰ کلیسا در کشور داریم که بیش از ۱۰۰۰  سال قدمت دارند.

نماینده اقلیت‌های دینی آشوریان و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «سالانه هزاران نفر از نقاط مختلف کشور و جهان از کلیساهای تاریخی بازدید می کنند» افزود: امید است کلیساهای تاریخی ایران از جمله کلیسای حضرت مریم ارومیه در یونسکو ثبت جهانی شود.

بت کلیا گفت: ارومیه زادگاه اقوام و ادیان است و پیروان ادیان در کنار هم زندگی کرده و مساله ترک، کرد آشوری و ارمنی و مسلمان در این شهر وجود ندارد.

نماینده اقلیت‌های دینی آشوریان و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ما این است که مدعیان حقوق بشر همواره وقتی می‌خواهند کشور ما را محکوم کنند حقوق اقلیت‌ها را پیش می‌کشند در حالیکه از این همه همدلی و همزبانی ملت ایران متعجب شده اند. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها