نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی از بی‌توجهی هیات‌رئیسه مجلس به مشکل ریزگردها انتقاد کرد و گفت: فضای فکری برخی مسئولان با بدبختی های مردم متفاوت است و به همین دلیل روز به روز بدبختی های مردم بیشتر و بی تفاوتی مسئولان روز به روز نیز بیشتر می‌شود.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در گفتگو با فاطمه باقری خبرنگار پارلمانی خبرگزار ی موج؛ گفت: طرح «الزام دولت به مقابله علنی با پدیده ریزگردها» با قید یک فوریت در مجلس تهیه شده است و با ۴۰ امضا در دست پیگیری است.

وی به توضیح جزئیات این طرح پرداخت و اظهار داشت: در این طرح برای چند وزارت‌خانه از جمله وزارت‌خارجه و وزارت بهداشت و درمان برای مبارزه با پدیده ریزگردها وظایفی مشخص شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در سال ۹۱ طرحی یک فوریتی برای مقابله با پدیده ریزگردها در مجلس شد اما در آرشیو یکی از کمیسیون‌های مجلس جا خوش کرد.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی کشور باید گزارشی در مورد آثار ریزگردها و میزان نارضایتی اجتماعی و حتی سیاسی مردم را به صحن مجلس ارائه دهند چراکه زندگی ۱۲ میلیون انسان به صورت مستمر به دلیل پدیده ریزگردها با مشکلاتی مواجه شده و این ناظر بر مشاغل نیز می‌شود.

وی در پایان از بی‌توجهی هیات‌رئیسه به مشکل ریزگردها انتقاد کرد و گفت: هیأت‌رئیسه مجلس باید جلسه‌ای را به پدیده ریزگردها اختصاص دهد اما بر اساس اعتقاد بنده فضای فکری برخی مسئولان با بدبختی های مردم متفاوت است و به همین دلیل روز به روز بدبختی های مردم بیشتر و بی تفاوتی مسئولان روز به روز نیز بیشتر می‌شود.