وزیر بهداشت برای امضای چندین سند همکاری در حوزه سلامت وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر سید حسن هاشمی در بدو ورود به کابل و در جمع خبرنگاران با ابراز امیدواری نسبت به توسعه همکاری های دو کشور در حوزه بهداشت، درمان و و آموزش پزشکی گفت: یکی از مهمترین همسایه های کشور ما افغانستان است که در زمینه­‌های مختلفی با ایران همکاری های مشترکی دارد. امیدواریم در جلساتی که بین دو وزارت خانه و بخش خصوصی افغانستان و ایران برگزار خواهد شد، شاهد دست آوردهای خوبی برای دو ملت باشیم.

وی با اشاره به مثبت بودن روند همکاری‌های بین دو کشور در حوزه بهداشت و درمان افزود: با توجه به زمینه های فرهنگی، اعتقادی و مرز مشترک بین این دو کشور برادر، آینده خوبی برای گسترش همکاری­‌ها وجود خواهد داشت.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به ثبات صلح و آرامش در منطقه اضافه کرد: امیدواریم دو کشور بتوانند با عزت مسیر پیشرفت و ترقی را در آسایش و کمال دنبال کنند.

دکتر هاشمی در ملاقات با دکتر فیروزالدین فیروز -وزیر بهداشت افغانستان- تفاهمنامه‌های همکاری مشترک ایران و افغانستان را در حوزه سلامت امضا می‌کند.  

براساس این گزارش این اسناد همکاری در زمینه‌های انتقال خون، دارو، آموزش پزشکی، بهداشت عمومی و گردشگری سلامت خواهند بود. 

در سفر به افغانستان  روسای سازمان انتقال خون و سازمان غذا و دارو، معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، دکتر سید ناصر استاد رییس دانشگاه مجازی، دکتر حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت و روسای دانشگاههای علوم پزشکی بیرجند و زابل، دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت و دکتر عباس زارع نژاد مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه، دکتر هاشمی را همراهی می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج