سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما از کنسرت دفاع می‌کنیم اما حواشی سال‌های اخیر در مراسم کنسرت‌ها قابل دفاع نیست که باعث بروز بی نظمی در کشور شد.

احد آزادی‌خواه درباره موضوع حریم داخل خودروهای شخصی به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: اعتقاد ما بر این است که خودرو حریم خصوصی است منتها در برخی تعاریف دیگر این حوزه حریم عمومی محسوب می‌شود.

نوع استفاده از خودرو تعیین کننده حریم خصوصی یا عمومی داخل خودرو است

وی افزود: خودرویی که در معبر عمومی در حال تردد است اگر صدای سیستم صوتی خود را بالا ببرد، به حریم دیگران تعرض کرده است در این شرایط دیگر نمی‌توان فضای داخل خودرو افراد را حوزه حریم شخصی دانست. لذا بسته به نوع استفاده از خودرو این مساله فرق می‌کند و می‌تواند از حریم خصوصی به عمومی تغییر یابد.

کسی با اجرای کنسرت مخالف نیست

نماینده مردم ملایر در رابطه به اجرای کنسرت در کشور با توجه به بالا گرفتن اختلاف‌نظرها خاطرنشان کرد: قاعدتا کسی با اجرای کنسرت مخالف نیست. اما موسیقی به لحاظ شرعی و مبانی اسلام تعریفی دارد و معمولا مراجع اعظم تقلید به ندرت اتفاق افتاده که کنسرت را حرام بدانند.

آزادی خواه تاکید کرد: در همین حال بسیاری از مراجع تقلید موسیقی را به حلال و حرام تقسیم کرده‌اند و حال ما نمی‌توانیم بگویم کنسرت نه. اما حواشی که در سال‌های اخیر در مراسم کنسرت‌ها به وقوع پیوسته که قابل دفاع نیست. در همین حال متولیان اجرای کنسرت هم زیر بار این بی‌نظمی‌ها نرفتند که باعث بروز بحث اجرای یا عدم اجرای کنسرت در کشور شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج