فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خدمت همه دولت هاست و در این مدت با وجود تمامی مشکلات اقتصادی به خوبی و با همکاری و تعامل کارها را به پیش بردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار عبادالله عبداللهی در مراسم بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس، با بیان این مطلب افزود: از تمامی کسانی که در بهره برداری از این پالایشگاه  مشارکت داشته اند به واقع تشکر می‌کنم، زیرا این پروژه حاصل یک تلاش جمعی و گروهی بوده و با همدلی و همراهی در شرایط سخت مالی به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال 95 در جلسه ستاد مقاومتی براساس اولویت ها 65 پروژه را برای بهره برداری انتخاب کردیم، تصریح کرد: به لطف خداوند تاکنون 45 پروژه به ثمر نشسته است و 20 پروژه باقیمانده تا پیش از پایان شهریورماه سالجاری به بهره برداری می رسد.

عبداللهی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نشانه پیروزی بزرگ بر شایعات و تحریم ها دانست و عنوان کرد: نمی گویم تحریم های هیچ اثری نداشته اما این اقدامات صورت گرفته سبب شد تا تحریم ها کمرنگ شود و امروز این پالایشگاه را باید یک فتح المبین دیگر قلمداد کنیم.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه دشمنان امروز از بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس ناراحت هستند، اضافه کرد: این پالایشگاه با توان 83 درصد مهندسان داخلی بهره برداری می رسد و در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست که تنها به خودکفایی قانع باشیم، بلکه باید به فکر صادرات باشیم که این امر بزودی صورت خواهد بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با بیان اینکه تاکنون 1.2 میلیارد لیتر فرآورده های نفتی که 100 میلیون لیتر آن بنزین بوده است، در این پالایشگاه بدست آمده است، اضافه کرد: طی روزهای آینده به تولید روزانه 12 میلیون لیتر بنزین می رسیم.

وی با اشاره به اینکه به برکت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و خون شهدا باید با وحدت رویه نظام جمهوری اسلامی ایران را به جایگاه برتر برسانیم، ادامه داد: امروز باید به خودباوری در زمینه متخصصین و مهندسان داخلی برسیم که هرکدام از آن ها خود به منزله یک لشکر هستند.

عبداللهی افزود: امروز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خدمت همه دولت هاست و امیدواریم مورد بی مهری هیچ دولتی قرار نگیریم و در این مدت با وجود تمامی مشکلات اقتصادی به خوبی و با همکاری و تعامل کارها را به پیش بردیم.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی در سه فاز 120 هزار بشکه ای، جمعاً 360 هزار بشکه، در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس، با تلاش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ساخته شده و توانایی تولید روزانه بیش از 36 میلیون لیتر بنزین دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پایان با بیان اینکه در مراحل ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ده هزار نیروی انسانی و متخصص داخلی فعالیت داشتند، اظهار کرد: تولید روزانه 14 میلیون لیتر گازوئیل سبک و سنگین، سه میلیون لیتر سوخت جت، گاز هیدروژن و گوگرد از جمله تولیدات این پالایشگاه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج