موج

وزیر کشور:

رحمانی فضلی با اشاره به نعمت استقلال و آزادی و امکان تعیین سرنوشت افراد گفت: این نعمت الهی که به یمن امام خمینی، مردم و نظام جمهوری اسلامی به ان دست یافتیم، جای شکر شبانه روزی دارد.

به گزارش خبرنگار مستقر در ستاد انتخابات کشور خبرگزاری موج، رحمانی فضلی گفت: به فرمانداران شروع مراحل انتخابات ریاست جمهوری را که امروز با ثبت نام آعاز می شود را اعلام می دارم و امیدوارم همه مجریان و کسانی که در این امر به ما کمک می کنند در این امر خطیر ضمن حفظ رعایت کامل بی طرفی و مر قانون در برگزاری یک انتخابات سالم، قانونی با مشارکت بالا همکاری کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: لازم است از بعد نظارتی انتخابات ریاست جمهوری که به عهده شورای نگهبان و انتخابات شوراها با مجلس است, به کمک آنها در احراز و نظارت گام های بهتری برداریم.
همچنین از نامزدهایی که خود را در معرض انتخاب عموم قرار می دهند و حامیان آنها, بتوانیم با تعامل مثبت مبتنی بر اخلاق و قانون مشارکت بهتری داشته باشم.
رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: امیدواریم ضمن فعالیت مستمر و قانونی بتوانیم یک مرتبه دیگر حماسه حضور را به منصه ظهور بگذاریم و به همه مردم عرص میکنم مجلس نگهبان و وزارت کشور انتخابات باشکوه آرام و قانونی تدارک دیده اند.
وزیر کشور در مورد شرایط قانونی افراد کسانی که می توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند گفت: با توجه به شرایطی که در متن قانون ذکر شده است که شامل رجل مذهبی سیاسی ایرانی الاصل مومن و معتقد به جمهوری اسلامی و مذهبی رسمی کشور می شود امکان پذیر است.
وی در مورد تبلیعات احتمالی زودهنگام نامزدهای ریاست جمهوری تصریح کرد: تبلیغات زودهنگام تخلف است و باید مراعات شود همه گروه ها و افراد و رسانه های منتسب به انها و رسانه هایی که شامل استفاده از بیت الملل می شوند این مساله را در نظر بگیرند.
رحمانی فضلی افزود: با این حال دعوت به مشارکت تبلیعات زودهنگام محسوب نمی شود مگر با ذکر اسم افراد. از 8 اردیبهشت به مدت 20 روز امکان تبلیعات است.
همه کسانی که خود را به عنوان کاندیدا معرفی می کنند مشخص و شناخته شده اند و تبلیغات زودهنگام باعث ایجاد ارزیابی نادرست از سوی مردم نسبت به آن شخص می شود.
وزیر کشور اظهار داشت: به مدت 5 روز ثبت نام ها صورت خواهد گرفت در تاریخ 27 مدارک به شورا نگهبان فرستاده می شود و این نهاد 5 روز فرصت بررسی صلاحیت دارد و م 5 روز دیگر هم قابل تمدید کند اما تا قبل از شروع تبلیغات باید نهایی شده باشد.
 
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها