نماینده دائم ایران در سازمان ملل اعمال تحریم با پوشش های مختلف را مهمترین مانع توانمندی زنان در عرصه اقتصادی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، آقای غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد روز جمعه در شصت و یکمین نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک گفت که اعمال تحریم تحت هر پوششی از جمله مظاهر سیاست های غیر منصفانه برخی کشورها است که توانمندسازی اقتصادی زنان را با آسیب جدی رو به رو می کند. 
وی با اشاره به منع تاریخی زنان از ورود به عرصه های فناوری و مهندسی در نقاط مختلف جهان، به وضعیت درخشان ادامه تحصیل زنان در ایران اشاره کرد و افزود: دختران ایرانی برای تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی و علوم پایه همواره مورد تشویق قرار گرفته اند.
سفیر کشورمان ضمن تاکید بر اعتقاد راسخ جمهوری اسلامی ایران بر کرامت و تساوی حقوق انسانی زن و مرد، ادامه داد: بخش مهمی از تمرکز پروژه های کارآفرینی در جمهوری اسلامی ایران به توانمندسازی زنان برای راه اندازی کسب و کار مستقل، ایجاد تعاونی های روستایی، آشنایی با فناوری روز بخصوص برنامه های کاربردی تلفن های همراه و بازاریابی در فضای مجازی معطوف بوده است.
خوشرو پیروزی بیش از 6000 زن در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران را بعنوان نمونه ای از توانمندسازی زنان برشمرد و گفت امروز حدود 20 درصد از مناصب قانونگذاری، مسندهای سیاستگذاری در سطح مدیریت های اجرایی به زنان اختصاص دارد که این رقم با تغییر نگرش ها و توسعه از درون با یک الگوی بومی ایجاد شده و روندی فزاینده را پیش رو دارد.
شصت و یکمین نشست کمیسیون مقام زن بعنوان مهمترین رکن سیاستگذاری های بین المللی در حوزه زنان از 13 تا 24 مارس در مقر سازمان ملل نیویورک درحال برگزاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج