سامانه رسیدگی و نظارت بر حقوق شهروندی در سمنان با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، الهام امین‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی اهداف از راه‌اندازی این سامانه اظهار داشت: این سامانه باهدف رسیدگی و نظارت بر حقوق شهروندی در استان سمنان راه‌اندازی شد. اتفاقات خوبی از نظر رضایت‌مندی مردم و همچنین سطح ارتقا سرمایه اجتماعی ایجادشده است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی درباره هدف از سفر به استان سمنان نیز از ایجاد یک اتاق فکر در تهران خبر داد و گفت: این اتاق فکر هر شنبه در سمنان تشکیل جلسه می‌دهد و امروز به سمنان سفر کردیم تا از نزدیک رصد کنیم چه عاملی سبب می‌شود که حقوق شهروندی در استان سمنان بهتر از سایر استان‌ها رعایت شود.

امین زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر ضرورت تشکیل منشور حقوق شهروندی گفت: اگرچه خیلی اوقات فکر می‌شود که در زمینهٔ حقوق شهروندی؛ تبلیغاتی، سیاسی و شعاری فعالیت می‌شود اما امروز در استان سمنان آمدیم ثابت کنیم که این کار یک کار نهادینه و شروع یک‌راه صدساله است.

وی افزود: به هیچ عنوان سیاسی و تبلیغاتی کار نمی‌‌کنیم و جلب رضایت مردم و منافع اساسی آن‌ها هدف اصلی حقوق شهروندی است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی درباره برخی برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده در این راستا گفت: آموزش، ارتباط با سازمان‌های مردم‌نهاد و سمن‌ها تعامل با نماینده‌ها و غیره ازجمله اقداماتی است که در راستای اجرای برنامه‌های حقوق شهروندی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اساس حقوق شهروندی موضوعاتی مانند مسائل هنری، نظارتی و اطلاع‌رسانی است افزود: لازم نمی‌دانیم چرخ را دومرتبه اختراع کنیم بلکه کافی است این حقوقی را که مردم‌دارند و در منشور نیز تدوین‌شده اجرا کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج