رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر مشکلات ریزگردها در استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان هستیم و برای همین جلسه ای با رئیس جمهور برگزار کردیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علی لاریجانی در آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت جوی و آلودگی هوا ناشی از گردو غبار و ریزگردها در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان، افزود:در روزهای اخیر به دلیل نزولات آسمانی بسیار که باید شاکر خداوند باشیم؛ در مناطقی از کشور به ویژه مناطق شمالی کشور شرایط خاصی برای مردم به وجود آمده است.

وی اضافه کرد: طوفان‌ها و ریزگردها در سیستان و بلوچستان و خوزستان مردم را دچار مشکلات کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با معاون اول رئیس جمهور درباره حل مشکلات مردم این منطقه بحث مفصلی انجام شد، اظهار کرد: قرار شد جلسه‌ای برگزار شود و طرف‌های مختلف از بخش‌های مختلف دعوت شوند تا یک اهتمام ملی در کشور برای حل این مسائل در کوتاه مدت و میان مدت انجام شود.

وی اضافه کرد: به همین منظور روز گذشته هم جلسه ای با حضور رئیس جمهور برگزار شد تا اقدامات و پشتیبانی جدی از این موضوع صورت بگیرد و سازوکارهایی به منظور جلوگیری از این مسائل فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:بنده هم از تلاش‌های انجام شده تشکر می‌کنم و هم از نمایندگان استان‌هایی که دچار برف سنگین شده‌اند و هم نمایندگان سیستان و بلوچستان و خوزستان که با جدیت موضوع را پیگیری می‌کنند، این مسئله همچنان مسئله مهم کشور است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج