امام جمعه موقت یزد گفت؛

امام جمعه موقت یزد ایجاد اشتغال پایدار، رفع قانونی مسئله آب و راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده و نیمه تعطیل استان را از جمله مهمترین رسالت استاندار دانست و بیان کرد: انتخاب استاندار به هیچ عنوان بحثی حزبی و گروهی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج،  آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته 14 مهرماه نماز جمعه یزد ضمن تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: تقدیم شهدایی والا مقام برای حفظ امنیت و آرامش ملت ایران نشان دهنده اهمیت و حساسیت عرصه خدمت این نیروی ولایت مدار است.

وی با اشاره به واقعه کربلا، قیام امام حسین(ع) را برای امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: رسالت نیروی انتظامی در حقیقت ادامه دهنده راه سالار شهیدان و یاران با وفایش است.

امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث برجام، افزود: در تفاهم نامه بین‌المللی برجام شش قدرت برتر دنیا یک طرف و انقلاب اسلامی ایران در یک طرف قرار داشتند و فشارهای زیادی در حوزه‌های مختلف به ایران وارد کردند.

مدرسی با بیان این که ایران هزینه‌های بسیاری برای دستیابی به دستاوردهای بزرگ هسته‌ای پرداخت کرده است، گفت: متأسفانه آمریکا و دیگر متحدان استکبار جهانی طبق سنوات گذشته با بدعهدی از اجرای تعهدات خود در برجام شانه خالی کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه با اشاره به قرداد اخیر روسیه و عربستان، تصریح کرد: قرداد فروش صلاح به ویژه موشک اس 400 به حامیه گروه‌های تروریستی تکفیری نشان دهنده این موضوع است که استکبار همیشه و با هر پوششی به دنبال حذف اهداف و ارزش‌های انقلابی و اسلامی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بحث تجزیه کردستان را از دیگر توطئه‌های شوم مستکبران علیه ایران اسلامی دانست و بیان کرد: دشمنان دین و نظام اسلامی هیچ وقت به دنبال حفظ منافع مسلمانان در هیچ جای دنیا نبوده و نیستند.

این مقام مسئول با اشاره به مسائل داخلی کشور خاطرنشان کرد: دولت باید هر چه سریعتر تکلیف دو وزارتخانه که در حال حاضر تحت سرپرستی موقت هستند را روشن کند تا برنامه‌های توسعه ای کشور در جریان کامل خود قرار گیرند.

امام جمعه موقت یزد تقدیم لاحیه بودجه سال 97 با رعایت دقیق برنامه ششم توسعه، سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری، سیاست‌های اصل 44، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به ویژه ایجاد اشتغال پایدار را از دیگر ضرورت‌های اجرایی دولت عنوان کرد و ادامه داد: تلاش برای خودکفایی ملی در حوزه‌های مختلف تنها راه توسعه بیش از پیش کشور است.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت استاندار برای استان یزد تأکید کرد: کسی باید استاندار یزد شود که متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی، مذهبی، علمی و اجتماعی استان ظرفیت اجرایی و مدیریتی داشته باشد.

عضو فقهای شورای نگهبان ایجاد اشتغال پایدار، رفع قانونی مسئله آب و راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده و نیمه تعطیل استان را از جمله مهمترین رسالت استاندار دانست و بیان کرد: انتخاب استاندار به هیچ عنوان بحثی حزبی و گروهی نیست.

وی در پایان با بیان این‌که طبق قانون اساسی سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه در تدوین و اجرای برنامه‌های خود مستقل هستند و نیابد در کار یکدیگر دخالت کنند، خاطرنشان کرد: متأسفانه شایعاتی مبنی بر دخالت قوه مقننه در امور قوه مجریه وجود دارد که از مسئولان نظام می‌خواهیم نسبت به رفع این شبه و شفاف‌سازی در این مورد اقدام کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها