سخنگوی ارتش لیبی ایران را به دخالت در امور کشورش متهم کرد و با طرح ادعاهایی بی‌اساس مدعی دخالت مخفیانه ایران در لیبی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری مصر، احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی، ایران را به دخالت در امور کشورش متهم کرد و مدعی شد که ایران نقش بسیار مخفیانه‌ای در کشور لیبی ایفا می‌کند و دلایلی برای اثبات دخالت ایران در بحران لیبی وجود دارد.

وی مدعی شد: ایران کارخانه‌هایی در سودان دارد و خودش مسوول قاچاق و وارد کردن سلاح از مرزهای سودان و لیبی است.

المسماری در رابطه با نقش سودان در بحران لیبی نیز مدعی شد که عمر البشیر، رییس‌جمهور سودان تلاش می‌کند تا روابطش با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را قطع کند و با ایران همکاری داشته و سلاحی که از مرزهای سودان وارد لیبی می‌شود در کارخانه‌های ایرانی و در خاک سودان ساخته شده است.

سخنگوی ارتش ملی لیبی در مورد ترکیه و قطر نیز ادعاهایی مطرح کرد و گفت: از کشور قطر تشکر می‌کنیم که از تروریست‌ها حمایت تسلیحاتی کرد و ما بر آنها پیروز شدیم و سلاح را از آنها گرفتیم.

این مسوول لیبیایی در حالی ایران را به دخالت در امور کشورش متهم می‌کند که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی کشورها ندارد و برای ایجاد صلح، ثبا ت وامنیت در منطقه تلاش می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج