معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری در دیدار رئیس سازمان دیانت ترکیه به تشریح کارشکنی‌ها، عدم پاسخگویی و رفتار و عملکرد غیر سازنده مقامات سعودی در ایجاد مانع و جلوگیری از اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمدرضا باقری» معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری با «محمد گورمز» رئیس سازمان دیانت ترکیه، دیدار و ضمن ارائه پیام حجت‌الاسلام قاضی عسکر، جزئیات کارشکنی‌های عربستان برای ایجاد مانع و جلوگیری از اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج تمتع را تشریح کرد.

این دومین دیدار باقری با گورمز در سه ماه اخیر در خصوص همکاری‌های دوجانبه و تنویر اذهان عمومی ترکیه نسبت به کارشکنی‌های عربستان در جلوگیری از اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج است.

معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری پیش از این دیدار گفت: به ترکیه آمده‌ام تا پیام کتبی حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت را ارائه و ریاست اداره دیانت ترکیه را در جریان آنچه بین ایران و عربستان اتفاق افتاده قرار دهم و همین طور افکار عمومی و مردم مسلمان ترکیه را از رفتارهای مغرضانه ریاض مطلع سازم.

وی تاکید کرد: مسوولان بعثه و سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته پیگیری‌های فشرده برای اعزام حجاج ایرانی به منظور حضور در فریضه حج تمتع را از طریق مقامات سعودی و وزیر حج عربستان دنبال کرده‌اند که پس از پنج ماه تاخیر و کارشکنی سعودی‌ها، نتیجه‌ای حاصل نشد.

باقری تاکید کرد: مسوولیت ناپذیری، کارشکنی، عدم پاسخگویی و رفتار و عملکرد غیر سازنده مقامات سعودی، در جهت مانع تراشی و جلوگیری از عزیمت حجاج ایرانی به حج تمتع واجب، صد عن سبیل الله است و این عملکرد موجب خرسندی دشمنان اسلام شده است.