موج

روز آگاهی استرس روز شروع مراقبت از روحتان و برطرف کردن عوامل استرس زا در زندگی شخصی شماست؛ بهترین جشنی که برای این روز می توانید بگیرید جشن پاکسازی هرگونه استرس از روحتان و دور کرن عوامل استرس زا در زندگیتان است.

به گزارش خبرگزاری موج، استرس یک امر طبیعی نیست؛ اگر چه با وجود استرس های فراوان امروزی در زندگی، اینگونه به نظر می رسد که استرس امری است طبیعی؛ امروزه استرس را تقریبا همه در بعضی شرایط تجربه کرده اند. اما باید بدانید اگر استرس در طولانی مدت ادامه پیدا کند حتما مشکل ساز خواهد شد. استرس به مقدار زیاد چه در زندگی روزمره و چه در محل کار می تواند کشنده باشد.

استرس اگر به مقدار کافی وجود داشته باشد برای تلاش و رشد مفید است. دوران مدرنیته به دلیل مشغله های بسیار، ممکن است استرس شدت بگیرد. هر اتفاقی که برای از بین رفتن رفاه زندگی ما تهدید آمیز باشد تنش های بدی را به ما منتقل می کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین روش کنترل استرس و اضطراب چیست؟

تاثیر استرس بر عملکرد باکتری‌های مفید روده

اگر در جریان کاری استرس زیادی را متحمل می شوید و یا رابطه ای دارید که به جای آرامش مدام در حال استرس گرفتن از طرف مقابل هستید، این را بدانید تمام این ها تهدیدی برای زندگی و قطعا سلامتی شما محسوب می شود.

*روز آگاهی از استرس، یادآور مراقبت از روح و برطرف کردن عوامل استرس زا در زندگی است

روز آگاهی از استرس یادآور این موضوع است که در این مورد قدری جدی باشیم و عامل های اصلی قرار گرفتن در استرس را بررسی و تا جای ممکن آن ها را از زندگی خود حذف کنیم.

از طرف انجمن مطالعه استرس روز آگاهی از استرس برای کمک به اطلاع رسانی به افراد در نظر گرفته شده است. این سازمان در واقع سعی می کند این اطلاع رسانی را به کارفرمایان و کارکنان بدهد تا میانگین استرس را در نهادها و سازمان ها پایین بیاورد. همین امر کمکی در جهت پیشرفتی جمعی در بین مردم است.

روز آگاهی از استرس روز شروع مراقبت از روحتان و برطرف کردن عوامل استرس زا در زندگی شخصی شماست. توجه نکردن به استرس در زندگی می تواند منجر به مشکلات سلامت، از جمله افزایش فشار خون، بیماری های قلبی و کاهش سیستم ایمنی بدنتان شود. بهترین جشنی که برای این روز می توانید بگیرید جشن پاکسازی هرگونه استرس از روحتان و دور کرن عوامل استرس زا در زندگیتان است.

استرس زمانی شکل می گیرد که افراد باور داشته باشند تقاضاهای ناشی از محیط بیرون فراتر از ظرفیت آنهاست. براساس پژوهشی که توسط پلتفرم مدیریت کار Wrike روی ۱۶۰۰ کارگر در آمریکا و انگلستان انجام گرفت تقریبا یک سوم از کارگران معتقدند که سطح استرس مرتبط با کارشان به شدت بالاست و ۹۴ درصد از کارگران نیز دست کم سطحی از استرس را در محیط کار خود تجربه می کنند.

بمناسبت روز جهانی آگاهی از استرس قصد داریم پیشنهادات برخی از افراد سرشناس را برای مدیریت استرس نقل قول کنیم.

  • اپرا وینفری

در را ببندید و نفس بکشید. من هر کجا که باشم در را می بندم، می نشینم و نفس می کشم.

  • استون

شما نمی توانید در مورد یک میلیون چیز دیگر فکر کنید و در وهله نخست باید در مورد کار خودتان فکر کنید. بازیگری مرا وادار می کند که به نوعی استاد ظن تبدیل شوم و به این فکر کنم که همین حالا چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

  • بیل گیتس

من تکنیک خود را از وارن بافت یاد گرفتم، وارن توصیه می کرد که همه چیز را ساده بگیرم؛ توانایی او برای آرام کردن اوضاع، کار کردن روی موضوعاتی که واقعا اهمیت دارند خیلی جالب است. این را میتوان شکل خاصی از نبوغ دانست.

  • میشل اوباما

هر زمان که احساس فشار یا استرس یا شبیه به آن را داشته باشم به باشگاه یا بیرون از خانه می روم یا در کنار دریاچه دوچرخه سواری می کنم. ورزش کردن بسیار برای من مهم است و نقش درمانی دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها