موج

حجت‌الاسلام قرائتی مطرح کرد:

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با قرآن دست گرفتن و عمل نکردن به آن نمی‌شود گفت چون کشوری پس مسلمان است پس باید پیشرفت کرده باشد نه این‌طور نیست، بلکه باید اسلام را به‌درستی اجرا کرد تا به پیشرفت رسید، صرف مسلمان بودن کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز جمعه کشور صبح امروز  (29 خرداد) در آیین اختتامیه همایش گام دوم انقلاب در پادگان آموزشی ۰۲ شهید انشایی نزاجا گفت: خداوند در آیات قرآن کریم به تمام لحظات و سه بار هم در آیات شریفه به سحر قسم‌خورده است.

وی گفت: ۱۸ میلیون نفر در کشور فرهنگی، دانش‌آموز و دانشجو هستند که در ایام تابستان ۳ ماه تعطیل هستند چرا باید این‌گونه باشد؟

حجت‌الاسلام قرائتی تأکید کرد: برخی محتواها در دانشگاه‌ها و مدارس تدریس می‌شود که هیچ کاربردی ندارد، حقیقتاً بهتر است علوم کاربردی و مهارتی به دانش‌آموختگان داده شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه کتاب می‌تواند نقش مهمی را در افرایش سواد جامعه ایفا کند، عنوان کرد: نوجوانان و جوانان باید سعی کنند هفته‌ای یک کتاب بخوانند و مطالعه مفید داشته باشند.

وی افزود: سرانه کتاب‌خوانی در کشور روند مطلوبی را ندارد، باید مسئولان نیز دراین‌باره تلاش کنند.

حجت‌الاسلام قرائتی ادامه داد: اینکه سه میلیون لیسانس و فارغ‌التحصیل در جامعه بیکار هستند به دلیل مهارت نداشتن است و برخی از اتباع خارجی می‌آیند و مهارت را فرامی‌گیرند و جای جوانان ما را می‌گیرند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ضمن توصیه‌ای به نیروهای مسلح بر ضرورت توجه به سربازان دارای مهارت و هنر، تأکید کرد: سربازانی که دارای هنر هستند بهتر است از کسری خدمت برخوردار شده و از استعدادهای آن‌ها بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: امروز آمریکا به‌جایی رسیده است که برای میانجیگری افرادی را می‌فرستد اما دیدیم که رهبر انقلاب چگونه پاسخ محکمی را به‌طرف آمریکایی دادند.

حجت‌الاسلام قرائتی بیان کرد: در منطقه خاورمیانه دیدیم که چگونه امریکا کشورهای منطقه را گاو شیرده تشبیه کرد و بااین‌حال همچنان ارز و دلارهای بسیاری را از آن‌ها به دست می‌آورد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پاسخ به این سؤال که چرا برخی از کشورهای اسلامی عقب‌مانده‌اند تصریح کرد: با قرآن دست گرفتن و عمل نکردن به آن نمی‌شود گفت چون کشوری پس مسلمان است پس باید پیشرفت کرده باشد نه این‌طور نیست، بلکه باید اسلام را به‌درستی اجرا کرد تا به پیشرفت رسید، صرف مسلمان بودن کافی نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها