این مرجع تقلید شیعیان گفت: عربستان همچون گاوی شیرده برای آمریکایی‌ها است که اگر گاو شیرده با منفعتی لگدی هم بزند نباید کاری کرد و باید حفظش کرد چراکه منفعتش بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با اشاره به اعدام 37 نفر از مسلمانان و شیعیان در عربستان گفت: این اقدام بی رحمانه بدون هیچ محاکمه و دلیل خاصی تنها گوشه‌ای از جنایات رژیم منحوس و ضد بشری آل سعود است.

وی با اشاره به سوابق جنایات آل سعود و مبانی وهابیت در خصوص کشتار انسان‌ها تصریح کرد: این ظالمان برایشان شیعه و غیرشیعه تفاوتی نمی‌کند و به دلیل زیارت قبور بزرگان و قربانی کردن برای خداوند برای حل مشکلات و امثال آن، انسان‌ها را مستحق کشتن و محکوم به قتل می‌دانند.

این مرجع تقلید با تاکید بر جنبه‌های سیاسی و مذهبی قتل در عربستان اظهار کرد: این رژیم هرکس را که احتمال داشته باشد مخالفشان باشد به قتل می‌رسانند.

وی سکوت محافل بین‌المللی در برابر این جنایات را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه اگر یک نفر از اینان در ایران بود داد محاکم بین‌المللی در می‌آمد گفت: با این وجود این محاکم در برابر قتل 37 نفر سکوت عجیبی نشان داده‌اند و صدایی از آنان درنمی‌آید.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: عربستان همچون گاوی شیرده برای آمریکایی‌ها است که اگر گاو شیرده با منفعتی لگدی هم بزند نباید کاری کرد و باید حفظش کرد چراکه منفعتش بیشتر است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها بردگان پول‌های کثیف عربستان هستند و با این عنوان چشمان خود را در برابر این جنایت بسته‌اند و حتی توجیه هم می‌کنند، با محکومیت این اقدام عربستان سعودی اذعان کرد: آنها حتی عنوان کرده‌اند و می‌گویند این رژیم تشخیص داد و این افراد مستحق اعدام بوده‌اند.