حجت‌الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: دشمنان به این نقاط اقتدار و پیوند ما حملات رسانه‌ای و دروغ پردازی می‌کنند، این حقد و کینه ناشی از خشم آنها از مودت مردم ایران و عراق حول ارادت به خاندان وحی است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار نخست وزیر عراق که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت:  راهپیمایی اربعین به عنوان یک پدیده بی‌نظیر بین‌المللی، در کنار همه مزایای معنوی، قدرت و ثبات عراق را نشان می‌دهد.

تولیت آستان قدس رضویبا اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخ میان کشور ایران و عراق خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی مشترک ایران و عراق سابقه تاریخی و مذهبی چند هزار ساله دارد و مهم‌تر از همه محبت اهل بیت قلب و روح مردم دو کشور را به هم پیوند زده است.

وی گفت: مشهد کانون عاشقان رضوی از سراسر دنیاست و ما سالانه میزبان میلیون‌ها عراقی عزیز هستیم و با افتخار به آن‌ها خدمت می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: دشمنان به این نقاط اقتدار و پیوند ما حملات رسانه‌ای و دروغ پردازی می‌کنند، این حقد و کینه ناشی از خشم آنها از مودت مردم ایران و عراق حول ارادت به خاندان وحی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه از توافق اخیر شما و رئیس جمهور محترم ما در حذف هزینه ویزا تشکر می‌کنم، اظهار کرد: قطعاً همراهی شما و مردم عراق در شرایط تحریمی جمهوری اسلامی ایران، به تعمیق رابطه عاطفی و تاریخی دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی از هر گونه پیشنهاد جهت نفش آفرینی بیشتر در روابط دو کشور استقبال می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس یک نهاد کاملاً دینی و مردمی است و محبت هزار و دویست ساله مردم به این عتبه، توانمندی‌های گسترده‌ای در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی و دانشگاهی برای آن ایجاد کرده که همه این مزیت‌ها می‌تواند بسترساز تعاملات فزاینده میان دو کشور قرار گیرد.