موج

با حضور وزیر راه عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه به حمیل و کنارگذر شرقی کرمانشاه به طول 75 کیلومتر با اعتبار 6363 میلیارد ریال امروز همزمان با دهه فجر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، آزادراه کرمانشاه به حمیل بخشی از آزادراه بیستون - کرمانشاه - حمیل و قزانچی - کرمانشاه به طول 141 کیلومتر است که هزینه ساخت آن 15 هزار میلیارد ریال شامل 30 درصد سهم دولت و 70 درصد سهم سرمایه‌گذار خصوصی برآورد شده است.

اکنون 2400 کیلومتر آزادراه در کشور وجود دارد که از این میزان 200 کیلومتر مربوط به قبل از انقلاب است و تا پایان دولت دوازدهم 600 کیلومتر افزوده می‌شود تا طول آزادراه‌های کشور به 3000 کیلومتر برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح اظهار داشت: این طرح مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

مسعود شریفی با بیان اینکه با حضور وزیر راه و شهرسازی 16 طرح با اعتبار 134 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، عنوان کرد: افتتاح 1000 واحد مسکن مهر در سطح استان، احداث بزرگراه قره‌بلاغ - سرپل‌ذهاب به طول 2.5 کیلومتر و احداث راه اصلی محور جوانرود - ثلاث‌باباجانی به طول هفت کیلومتر از جمله این طرحها است.

وی گفت: احداث، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی به طول 25 کیلومتر، احداث راه دسترسی مسکن مهر شرف‌آباد 1.1 کیلومتر، پیاده راه خیابان حافظ شهرستان صحنه به طول 250 متر، کتابخانه‌های آوره شهرستان پاوه با زیربنای 300 مترمربع، ساختمان انتقال خون اسلام‌آباد غرب با زیربنای 200 مترمربع  و ساماندهی تپه چقاگاوانه اسلام‌آباد غرب واقع در بافت فرسوده از دیگر طرحها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها