معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جمع خبرنگاران لرستان، گفت: آماری که برخی دستگاه‌های کشور در خصوص طلاق اعلام کرده بودند واقع بینانه نبود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معصومه ابتکار در حاشیه سفر به لرستان و در جمع خبرنگاران، از غیر واقعی بودن برخی آمارها در حوزه طلاق خبر داد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، تصریح کرد: آماری که برخی دستگاه‌های کشور در خصوص طلاق اعلام کرده بودند واقع بینانه نبود، لذا این آمار بازنگری و اصلاح شد.

قانون حمایت از کودکان و نوجوانان به زودی ابلاغ می‌شود

وی، افزود: بی‌تردید اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی برای حمایت از زنان و دختران فراری و دفاع از دختران قربانی خشونت بسیار موثر بوده است. این در حالی است که قانون حمایت از کودکان و نوجوانان به زودی توسط شورای نگهبان ابلاغ می‌شود و امیدواریم با اجرای این قانون، خشنوت علیه زنان کاهش یابد.

4 روستای لرستان میزبان طرح توان افزایی جوامع محلی است

ابتکار با بیان اینکه استعمال دخانیات میان زنان روند کندتری دارد، اضافه کرد: ارتقای سطح کارآفرینی در حوزه مشاغل سبز از دیگر طرح‌های در دست اقدام است که با استقبال مطلوب جامعه زنان دنبال می شود و در لرستان نیز 4 روستا میزبان طرح توان افزایی جوامع محلی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، تاکید کرد: طرح‌های موفقی در حوزه زنان و خانواده اجرا شده که ارتقای سطح تاب آوری اجتماعی با هدف کمک و شناسایی جوامع در معرض آسیب و همچنین توانمندسازی آنها یکی از این طرح‌ها است که امیدواریم شاهد نمود عینی هرچه بیشتر آن در سطح جامعه باشیم.

وی، گفت: از سال‌های گذشته افزایش سطح آموزش و مهارت زنان روستایی در تولید محصولات ارگانیک و استفاده بهینه از آب نیز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی با موفقیت اجرا شده است.

گفتنی است، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز در سفری یک روزه به لرستان، ضمن بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی و کمپ نگهداری زنان و دختران خیابانی، در جلسه گفتگوی ملی خانواده و جلسه شورای اداری لرستان نیز شرکت کرد.