مقامات سنگاپوری در حال مذاکره با مدیران شرکت دلفی هستند تا در آینده نه چندان دور از خودروهای بدون نیاز به راننده در سیستم حمل و نقل شهری این کشور استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از یو اس ای تودی، در حال حاضر به طور آزمایشی از شش خودرو برای بررسی موضوع استفاده شده تا مردم سنگاپور حداقل در یک مایل آغازین و پایانی مسیر رفت و آمد خود بین منزل و محل کار به این نوع خودروها دسترسی داشته باشند.

خودروهایی که شرکت دلفی به طور آزمایشی از آنها استفاده می کند از نوع Audi SQ۵ هستند. این شرکت در سال ۲۰۱۵ هم این آزمایش را در مسیری از سان فرانسیسکو تا نیویورک با موفقیت انجام داده بود تا بخش اعظم مسیر ۳۴۰۰ مایلی بین این دو شهر بدون دخالت راننده طی شود.

خودروهای یاد شده مجهز به حسگرها، دوربین ها و فناوری خاصی موسوم به Light Detection and Ranging(LiDAR) برای شناسایی انوع موانع محیطی و مسیریابی مناسب هستند و البته در آنها فرمان و پدال های گاز و ترمز هم برای تسریع در حرکت یا ترمز کردن پیش بینی شده است.

انتظار می رود استفاده از این خودروها در سنگاپور ۵٫۴ میلیون نفری تا سال ۲۰۱۹ و در سه مسیر از قبل مشخص شده آغاز شود. خودروهای یاد شده با باتری کار می کنند و می توانند بین ۴ تا ۶ مسافر را با خود حمل کنند. استفاده گسترده از این خدمات تا سال ۲۰۲۲ به طول می انجامد.