سخنرانی علمی «معماری سیستم‌های فرایادگیری» روز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی نخعی‌کهن دانشجوی دکترای مهندسی فناوری اطلاعات ایرانداک در این نشست با عنوان «معماری سیستم‌های فرایادگیری» سخنرانی می‌کند.

سرفصل‌های این سخنرانی عبارتند از: معماری‌های مطرح در طراحی سیستم‌های فرایادگیری کدامند؟ چگونه کل فرایند داده‌کاوی را به صورت خودکار انجام دهیم؟ نواقص معماری‌های قبلی سیستم‌های فرایادگیری چه هستند؟

به طور کلی یادگیری از داده‌های خام با چالش‌هایی همراه است که از پیش‌پردازش داده‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین این چالش‌ها می‌توان نام برد. بنابراین، برای تبدیل یادگیری ماشین به ابزاری که بتوان در هر موقعیتی از آن استفاده کرد، نیاز به ساخت سیستم‌های فرایادگیری است که کل فرایند کشف دانش از پیش‌پردازش داده‌های خام تا به دست آوردن مدل‌های نهایی را انجام دهند و بتوانند در مواجهه با مسائل جدید به خوبی از عهده آنها برآیند.

در این سخنرانی معماری‌های مختلفی که برای توسعه سیستم‌های فرایادگیری مطرح شده‌اند، مرور و نقاط قوت و ضعف هر کدام از آنها بررسی خواهد شد.

این سخنرانی، روز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در تالار سخن پژوهشگاه برگزار می‌شود.

حضور علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست آزاد است.