با راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine) اطلاعاتی در خصوص محصولات و فناوری‌های دریایی در اختیار محققان و دانشجویان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، بهنام رضایی دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران گفت: اهداف راهبردی این پایگاه حرکت در سه حوزه تعاملی، جامع و کاربردی است.

وی کاربرد این پایگاه را مناسب برای مدیران رده بالا و میانی، صاحبان صنعت و اقشار تحصیلکرده دانشگاهی و دانشجویان دانست و افزود: در این پایگاه اقدام به بارگزاری اطلاعات تمامی شرکت‌ها و محصولات دریایی خواهد شد و این امر موجب رونق دریایی کشور خواهد شد.

دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی در خصوص ضرورت یکپارچه سازی اطلاعات دریایی توضیح داد: دغدغه ارتقاء نقش صنایع دریایی ایران در کشور و کشورهای منطقه و حتی سایر کشورهای دنیا از سال‌ها پیش ایجاد شده است و وجود چنین سایتی می‌تواند جایگاه این صنعت مهم را بهبود بخشد.

رضایی، با اشاره به جزئیات این پایگاه اطلاعاتی گفت: پایگاه اطلاع رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع رسانی مشاغل و فناوری‌های دریایی، تالار گفتمان دریایی، پایگاه اطلاعات شرکت‌ها و حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا و همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی از جمله بخش‌های این پایگاه اطلاع رسانی است.

پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine) به همت ستاد توسعه دریایی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران راه اندازی و در اختیار عموم قرار گرفته است.