اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت موتور توربینی به همت دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه فناوری‌های زیرساختی برای رسیدن به فناوری طراحی و ساخت موتور توربینی، شناخت استعدادهای برتر و ایجاد جریان دانشجویی برای حل مسائل فناورانه مربوط، رویداد فانوس موتور توربینی را برگزار می‌کند.

این رویداد در ۳ محور اصلی «طراحی و ساخت موتورهای میکروجت»، «ارتقای فنی موتورهای مینی جت» و «طراحی و ساخت قطعات موتورهای توربینی» برگزار می‌شود.

این مسابقات ضمن رفع نیاز کشور در حوزه موتورهای توربینی، با پرورش مهندسین طراح در کشور و نیز رفع نیازهای فناورانه این حوزه می‌تواند در راستای رفع نیازهای سایر بخش‌های صنعت کشور ایفای نقش کند.

مسابقه «فانوس» دارای ۳ مرحله است که در ابتدا در یک دوره ۲ ماهه طراحی اولیه، تیم‌ها در کنار مشاوران و مربیان متخصص آموزش‌های لازم را می‌بینند و سپس طرح‌ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

از طرح‌های برتر طی دوران طراحی مفهومی که حدود ۶ ماه است، حمایت خواهد شد و سپس از طراحی‌های مفهومی مناسب به منظور ساخت نمونه اولیه و سپس فروش آن پشتیبانی‌های حداکثری به عمل خواهد آمد.

تنها شرط حضور در این رویداد علاقه‌مندی به پیشرفت در حوزه فناوری‌های موتور توربینی است و ثبت نام در این دوره از مسابقات از روز دوشنبه، ۴ مرداد ماه آغاز می‌شود.