موج

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدل کسب‌وکار کدنویسی، بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی، کمک به ارتباط موثر خانواده و کودک در بستر الگوریتم ها را انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاونت علمی توسط شتاب‌دهنده ابر زندگی و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  در توسعه مدل کسب‌وکار کدنویسی، بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی، کمک به ارتباط موثر خانواده و کودک در بستر الگوریتم ها، شیوه های آموزش کدنویسی و شیوه نامه برگزاری رویداد  کارآفرینی ملی کدنویسی کودکان  را در بوت کمپ دارکوب اجرا می کند.

در این بوت کمپ مدیران طرح ملی دارکوب ، نماینده دانشگاه پیام نور، نماینده سازمان فنی و حرفه ای، اساتید برنامه نویسی کودکان ، اساتید خلاقیت، اساتید کارآفرینی و اساتید حوزه کودک نسبت به ارایه آموزش و منتوری به مربیان اقدام می نمایند.

با توجه به موج جدید کسب و کارهای کوچک و بزرگ وابسته به مهارت های برنامه نویسی در ایران و جهان، نیاز شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف به افرادی با مهارت های فناوری های جدید بسیار ضروری است. لذا برای این مهم، سرمایه گذاری بر روی آینده سازان کشور عزیزمان ایران از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. طرح دارکوب، طرحی در راستای آموزش و توانمندسازی کدنویسی کودکان و نوجوانان ایران زمین است که با همکاری ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار سایر دستگاه ها و سازمانهای مهم، تاثیرگذار و متولی این مهم اجرا می گردد و در نظر دارد تا زمینه ساز استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش، توانمندسازی یک میلیون کد نویس در کشور را با هدف سرمایه گذاری مطمین برای آینده ایران زمین رقم زند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها