عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات گفت:سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از بخش داخلی و تاکید وزارت صنعت و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و استفاده از کالای داخلی کمک بزرگی به تولید کشور است، اما سیاست های یکسانی برای قراردادهای داخلی و خارجی در نظر گرفته شود.

عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه وزیر محترم ارتباطات باید شرایط قراردادی که با خارجی‌ها در بحث پرداخت و ... داشتند را برای شرکت‌های داخلی هم لازم الاجرا بدانند گفت: با توجه به اینکه در سال حمایت از رونق تولید هستم با حضور وزیر ارتباطات در مراسم روز جهانی ارتباطات با حضور وزیر دو محصول از مودم‌های LTE  با دامنه‌ی استفاده در شبکه‌های موبایل همراه اول و ... رونمایی شده است.

مهرداد میراسماعیلی، با بیان اینکه از طریق این محصول از خود کارخانه به صورت مستقیم بر بستر اینترنت همراه اول ارتباط برقرار شده است، افزود: وزیر ارتباطات از نزدیک حوه‌ی تولید مودم در ایران را مورد ارزیابی قرارداده اند. در واقع تنها قطعات وارداتی این محصول، چیپ‌ست‌، خازن و مقاومت است، اما تمام مراحل به طور کامل در ایران انجام می‌شود. از سوی دیگر در هشت ماهه گذشته بحث تست داخل شبکه‌ی نمونه اولیه انجام شده و شروع تولید انبوه از با حضور وزیر محترم ارتباطات انجام شده است. محصولات پروژه های FTTH یا GPON از دیگر تولیدات داخلی در بحث OLT است که به طور کامل تست شده و در شبکه‌ی مخابراتی ایران استفاده شده است.

او با بیان اینکه تمام مودم‌های باسیم سمت مشتری  با فیبر یا سیم به داخل منازل در کشور تولید می شود گفت: تولید مودم‌های بی سیم با حمایت بخش‌های مختلف و تلاش کارکنان انجام شده است و پیش بینی می‌کنیم که به زودی به کشورهای منطقه، صادرات داشته باشیم. در واقع سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از بخش داخلی و تاکید وزارت صنعت و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و استفاده از کالای داخلی کمک بزرگی به تولید کرد و در حال حاضر حدود 200 نفر اشتغالزایی در این بخش انجام شده است. حال با توجه به نیاز بازار و استفاده از محصولات جانبی و برخی خدماتی که ارائه می‌ شود، اگرتولید مودم به ظرفیت واقعی  560 هزار عدد در سال  برسد،  500 نفر اشتغالزایی انجام می شود که رقم بالایی در بحث IT است و اشتغال غیرمستقیم هم حدود 1000 نفر خواهد بود. بنابرایناپراتورها باید رفتار مناسبی با تولیدکنندگان داخلی داشته باشند تا رونق اتفاق افتد. بحث سرمایه‌ی در گردش به بحث مهمی برای شرکت‌های داخلی تبدیل شدهو اگر اپراتورها کمک نکنند، به تولیدات داخلی ضربه‌ی بزرگی وارد می‌شود.