با وجود اینکه اینستاگرام به مسدودسازی برخی از صفحات شخصیت‌های سپاه پاسداران پرداخته و کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز مصوبه‌ای برای واکنش متقابل به اقدامات دولت داشته مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد موضع وزارتخانه سکوت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، پس از اقدام غیرقانونی دولت آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی اقدامات ضد ایرانی شرکت‌های این کشور نیز تشدید شده است، به‌گونه‌ای که شبکه اجتماعی اینستاگرام در روزهای اخیر برخی از صفحات شخصیت‌های سپاه پاسداران را مسدود کرده است و از آنجایی که کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز مصوبه‌ای برای پاسخ متقابل به اقدامات آمریکا داشته است خبرنگار خبرگزاری موج این موضوع را از وزارتخانه مربوطه پیگیری کرده است.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال خبرنگار موج که موضع وزارتخانه برای اقدامی متقابل با بسته شدن صفحات مسئولان سپاه در اینستاگرام چیست، اعلام کرد: موضع ما سکوت است.

پیش از این بارها جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود که مخالف با فیلتر شدن اینستاگرام است.

در حال حاضر برخی از نمایندگان مجلس معتقدند در قبال عدم فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی داخلی و اقدام اینستاگرام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به مجلس فراخوانده خواهد شد و احتمال استیضاح وزیر جوان دولت تدبیر و امید نیز وجود دارد.