محمد فهمی گفت: صنعت و فناوری رسانه در ایران 80 درصد داخلی سازی شده است و برای مبادلات بین المللی نیازمند به روز رسانی پیوسته فناوری است.

دبیر پانزدهمین اجلاس بین‌المللی فنی سازمان صدا و سیما در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره فعالیت برون مرزی فناوری رسانه گفت: بدون ارتقای فناوری و ایجاد زیرساخت ها امکان انتقال محتوای رسانه به مخاطبان وجود ندارد دارد. از طرف دیگر تبادل و تعامل بدون فناوری و هماهنگی با بسترهای جهانی که شامل زبان مشترک است امکان پذیر نیست، از این رو همواره صنعت و فناوری رسانه باید به روز باشد. از این رو از کارشناسان آسیایی و بین المللی برای تبادل نظر در حاشیه این اجلاس دعوت به عمل آمده است.

محمد فهمی با اشاره به اینکه اجلاس سراسری فناوری رسانه یکی از منحصربفرد ترین اجلاس هاست که تمام فعالیت های که در بخش صنعت و فناوری رسانه وجود دارد در این اجلاس تجمیع شده است، گفت: تا دهه پنجاه صنعت رسانه در ایران وارداتی بود و متخصصانی از شرکت های خارجی نقش پررنگی در انجام فعالیت های تلویزیون و حتی رادیو داشت که بعد از انقلاب کاملا داخلی شده است به گونه ای که 95 درصد فعالیت های مربوط به صنعت رسانه در درون سازمان صدا و سیما انجام می شود که 80 درصد فناوری های که در این بخش نیز از طریق شرکت های داخلی تامین می شود.

قائم مقام معاون توسعه فناوری رسانه سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه در حاشیه اجلاس نمایشگاهی از تجهیزات و فناوری رسانه با حضور 80 شرکت دانش بنیان داخلی نمایش داده می شود، گفت: در حال حاضر این صنعت به سطحی رسیده است که کمترین چالش در بخش فعالیت های مرتبط با صدا و تصویر وجود داشته باشد.

او افزود: این اجلاس از 28 تا 30 آبان ماه با شعار «توانمندی ایرانی، رسانه جهانی» برگزار می شود.

فهمی با تاکید بر اینکه پیام رسان سروش جزو بهترین پیام رسان های کشور است، تصریح کرد: قابلیت های جدید این پیام رسان در پانزدهمین اجلاس معرفی خواهند شد.

قرار است در این اجلاس کارشناسانی از انگلستان، فرانسه، فنلاند، اسپانیا، مالزی و...حضور دارند که بیشتر با هدف تبادل نظر در زمینه زیرساخت فناوری رسانه است.