رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد علوم فضایی به کتب درسی دوره متوسطه در مقطع اول و دوم وارد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و سازمان فضایی ایران، اعلام کرد این امضا در راستای همکاری های مشترک و همچنین کمک به مدارس تیزهوشان و کمک به استعدایابی دانش آموزان است. 

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه در راستای آشنا شدن دانش‌آموزان با تکنولوژی‌ فضایی و ترغیب بیشتر آنها برای تحصیل در اینگونه رشته‌ها است. به طور حتم یکی از موضوعات پررنگ در این زمینه عینی بودن آن است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به نحوه همکاری با سازمان فضایی ایران و ورود این سازمان به سیستم آموزشی اشاره کرد و گفت: در این حوزه‌ برگزاری المپیاد، جشنواره‌ها، رویدادها و نیز تولید کتب تکمیلی را خواهیم داشت که به دانش‌آموزان کمک می‎کند تا توانایی‌های علمی و معرفتی‌شان بیشتر شود و از این رو این تفاهم نامه اخذ شده است. 

مهاجرانی گفت: آشنایی و آگاهی در این حوزه به صورت فوق برنامه وارد بحث آموزش می‌شود، مضاف بر آن زمانی که ما بتوانیم کتب تکمیلی را با کمک سازمان فضایی تولید کنیم در کتب درسی هم وارد خواهد شد. این اقدام در مقاطع متوسطه اول و دوم صورت خواهد گرفت و امیدواریم اولین رویداد مشترکمان را در هفته فضا با کمک دوستانمان در سازمان فضایی برگزار ‌کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در پایان با اشاره به استقبال سازمان فضایی ایران برای ورود به بحث آموزشی دانش‌آموزان اظهار داشت: آنها واکنش بسیار مثبت و خوبی داشتند و حیف است که آموزش و پرورش از ظرفیت‌های این چنینی کم استفاده کند، این سازمان بسیار با ما همراه بوده و حتی مشتاق‌تر از ما جلو آمد.