یک شرکت سوئیسی طرح اولیه قایق تفریحی ۲۴ متری را ارائه کرده که با کمک انرژی خورشیدی حرکت می کند و مجهز به هوش مصنوعی است.

 

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دیلی میل، به تازگی قایق تفریحی نوآورانه ای طراحی شده که با انرژی خورشیدی کار می کند. این قایق  می تواند بدون توقف برای سوخت گیری به سراسر جهان سفر کند.

این قایق برقی Solarlmpact  نام گرفته و طراحان سوئیسی آن را طراحی کرده اند.  طول این قایق از نهنگ آبی طولانی تر است و روی آن با پنل های خورشیدی پوشیده شده است. تخمین زده می شود پنل های خورشیدی مساحتی حدود ۳۰۰ مترمربع از سقف قایق را در برگیرند.

این قایق علاوه بر خدمه می تواند ۱۰ مسافر را جابه جا کند. همچنین مجهز به هوش مصنوعی است و فقط یک نفر می تواند آن را هدایت کند.

قایق مذکور با طول ۲۴ متر مجهز به باتری ۸۰۰ کیلووات ساعتی است. قایق با یکبار شارر باتری می تواند به مدت ۱۰ ساعت سفر کند. بیشترین سرعت آن ۴۰ کیلومتر برساعت است. البته این قایق دارای دو موتور بنزینی با قدرت ۸۷ اسب بخار نیز است.

 شرکت سوییسی SolarlmpactAG  پس از ۵ سال تلاش این طرح را ارائه کرده است. به گفته این شرکت با تولید انرژی از نورخورشید از میزان سروصدای موتورهای معمول در قایق کاسته می شود.