آذری جهرمی از پوشش بیش از 50 درصدی باندپهن در روستاهای کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه مسابقه عکس با موضوعیت «همه جا در دسترس» در ارتباط با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور بیان کرد: دسترسی به ارتباطات از حقوق شهرموندی است ما نیز تلاش می‌کنیم تمام کشور را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در دسترس قرار دهیم.

جهرمی ادامه داد: تلاش کردیم در وزارت ارتباطات در مسیر توسعه‌ای که دولت‌های پیشین حرکت کردند ادامه مسیر دهیم و بر این اساس در هفته دولت اعلام کردیم که پوشش خدمات باند‌پهن در تمامی شهرهای کشور (1242 شهر) به صد درصد و در روستاهای کشور به ضریب 54 درصد رسید.

وی خاطر نشان کرد: فناوری اطلاعات امروز به عنوان زمینه‌ساز یک تغییر بزرگ در دنیا به حساب می‌آید که تحت عنوان تحول دیجیتال نیز از آن یاد می‌شود، لذا ما هم پیگیر تحقق ایران دیجیتال هستیم که در این راستا بخشی از وظیفه ما، فرهنگ‌سازی و ترویج استفاده از فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با دولت که فرمودند در ارائه گزارش دستگاه‌ها بهتر عمل شود، ابراز کرد: در این راستا سعی کردیم با استفاده از ظرفیت اهالی هنر اقدام به ارائه گزارش توسعه خدمات آی‌سی‌تی در کشور کنیم و لذا این جشنواره کلید خورد.

جهرمی همچنین به جلسه‌ای با حضور طنزپردازان که البته محتوای آن از سمت روابط عمومی وزارت ارتباطات منتشر نشده است، پرداخت و گفت: حدود 45 روز پیش این جلسه را داشتیم و انتقادات مردم از این حوزه را به زبان طنز شنیدیم و هر چند که به طنز موجود در این انتقادات خندیدیم اما متوجه بسیاری از ظرایف که از دید مردم مورد نقد قرار گرفته بود، شدیم.

وی گفت: از روابط عمومی وزارت ارتباطات می‌خواهم محتوای آن جلسه را پخش کنند زیرا معتقدم زبان گویای هنر است که می‌تواند مشکلات را بیان کند.

لازم به ذکر است، پیش از این در مراسمی که در دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درمشهد مقدس، برگزار شده بود، رسما اعلام شد که تمام شهرهای کشور به اینترنت همراه نسل سوم و چهارم همراه اول متصل شدند.