گوشی های هوشمند چینی گوی سبقت را از محصولات اپل در بازار صادرات موبایل گرفته اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج به نقل از Phonearena؛ بر اساس جدید ترین گزارش از رصد صادرات گوشی های هوشمند، صادرات گوشی های هوشمند چینی به میزان ۲.۲ ٪  به 94 میلیون دستگاه رسیده است.

چین با تولید کنندگان قدرتمند خود از جمله Huawei، Xiaomi، Oppo و Vivo  توانسته بازار گوشی های هوشمند را به نوعی به تصاحب خود دربیاورد.

گفتنی است طبق این گزارش فروش آیفون های مدل های سال قبل با کاهش چشمگیری روبرو شده است. لازم به ذکر است بیشترین استقبال از گوشی های هوشمند در چین از برند اپل است؛ مشتریان چینی در حال حاضر منتظر رونمایی از آیفون 2018 هستند.

این گزارش می‌گوید که تنها اپل می‌تواند با برندهای چینی رقابت کند و امیدوار است با رونمایی از گوشی های جدید خود در سال جاری بازار رقابت را از رقیب چینی باز پس گیرد.

البته بنابراین گزارش Xiaomi تا نیمه آخر سال نیز با رونمایی از محصولات خود می تواند همچنان بازار چین را در صدر قرار دهد. این گزارش معتقد است که تنها مدل گوشی جهان که توانسته با اپل در بحث کیفیت رقابت کند محصولات Huawei است.

 این شرکت ۵۴ میلیون تلفن را در سراسر جهان از ماه آوریل تا ماه ژوئن ارسال کرده ‌است و طی همین دوره آیفون توانسته بود 41 میلیون گوشی را در سبد صادرات خود قرار دهد.