جهرمی در واکنش با درخواست ادامه فیلترینگ توییتر از مشهد اعلام کرد: اگر تقاضای ادامه فیلترینگ توییتر را دارند، می توانند در شهر خود ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری نخستین روز از نمایشگاه بین المللی الکامپ در پاسخ به سوال خبرنگار موج مبنی بر پیگیری رفع فیلترینگ توییتر و ارائه نامه مکتوب به دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: کارگروه مصادیق مجرمانه در سال 88 توئیتر را فیلتر و آن را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرد.

وی خاطرنشان کرد: در واقع براساس تصمیم و مصوبه این کارگروه مصادیق مجرمانه، توئیتر فیلتر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: البته دادستان مشهد در گذشته ضمن ارسال گزارشی، دستوری قضایی به دادستان تهران ارسال و اعلام کرده بود در برخی از مواقع توئیتر در دسترس است و به دلیل اینکه این شبکه اجتماعی مسائل مجرمانه دارد، درخواست می کند توئیتر مسدود شود.

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به صدور دستور برای فیلتر توئیتر از مشهد اظهار کرد: حوزه های صلاحیت دادستان مشهد، محلی است و اظهارنظر و حکم قضایی می تواند در حیطه شهر خود داشته باشد و اگر می خواهد باید دستور فیلتر را تنها در مشهد اعلام کند.

وی افزود: نامه ای که از طرف ما به کارگروه ارسال شده، در حال حاضر به امضا شش نفر از وزیران و دو نفر از نمایندگان مجلس رسیده است، با هم اعلام می کنیم که خواستار رفع فیلتر توییتر در کشور هستیم.