معاون علمی و فناوری رییس جمهور مشکلات ارزی موجود در کشور را مقطعی خواند و بیان کرد: برای رفع مشکلات ارزی شرکت های دانش بنیان، کانال ارتباطی مستقیمی را با بانک مرکزی ایجاد کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج؛ یکی از مشکلات اساسی شرکت های دانش بنیان نوسانات ارز است، شاید این مشکلات به صورت مستقیم بر روی آن ها وارد نشود؛ اما شرکت‌ها برای خرید محصولات اولیه قطعا در این مقطع ضربه خواهند خورد.

در ماه‌های اخیر دستگاهی که پیش از این قیمتی ثابت داشت امروز با نوسانات ارزی رشد دو برابری را مقابل خریدار قرار می‌دهد و حتی در بعضی مواقع بسیاری از کشورهای غربی حاضر به معامله برای فروش مواد اولیه و دستگاه به شرکت های ایرانی نیستند.

در همین خصوص سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در گفتگو با خبرنگار موج در ارتباط با مشکلات ارزی شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: معاونت علمی درصدد است تا تمام مشکلات شرکت های دانش بنیان را رفع کند؛ به همین دلیل اقداماتی را در این رابطه صورت داده است.

ستاری ادامه داد: برای رفع مشکلات ارزی کانال ارتباطی مستقیمی را با بانک مرکزی ایجاد کرده ایم تا در صورت مشاهده مشکلات شرکت های دانش بنیان آن ها را از این طریق همراهی کنیم و مشکلات پیش روی آن ها را تا حدی رفع کنیم.

معاون رییس جمهور با اشاره به سختی شرایط اقتصادی که شرکت های دانش بنیان متحمل آن هستند گفت: بیشتر این شرکت‌‌های دانش بنیان که معاونت علمی مراجعه کرده‌اند از طریق این کانال ارتباطی مشکلشان برطرف شده است؛ ولی قطعا این مشکلات مقطعی هستند و باید دست در دست هم دهیم تا از این موانع عبور کنیم.

به گزارش موج؛ بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان برای رفع مشکلات ارزی دست به اقدام سرخود زده اند و قیمت نهایی محصولات خود را افزایش داده اند؛ که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این اقدام موجب محدود شدن مخاطبین شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.