بازار کامپیوتر را هم مانند بازارهای دیگر با توجه به افزایش نرخ ارز همچنان دارای نوسان بسیار در قیمت است.

به گزارش خبرگزاری موج، با توجه به تغییر روزانه نرخ ارز و عدم کاهش آن، بی شک بازارهای مختلف دچار بی‌ثباتی خواهند شد و بازار کامپیوتر نیز از این ماجرا مستثنی نخواهد بود. در حال حاضر بازار کامپیوتر برای زنده ماندن بیش از هر زمان به ثبات نرخ ارز احتیاج دارد؛ اما با نوسانات ارزی و اخبار ضد و نقیض در خصوص وجود کالا یا نبود آن در دست فروشندگان، خریداران رقبتی برای ورود به این بازار ندارند.

به گزارش خبرنگار موج با توجه به کمبود ارز دولتی در دست متولیان بخش سخت افزاری حوزه کامپیوتر کشور، بیشتر اجناس در گمرک بلاتکلیف مانده‌اند و این موضوع طبیعتا موجب کمبود جنس و افزایش قیمت‌ها در بازار شده است. با شرایط پیش آمده فعالین در این حوزه چشم به دستان دولت دوخته‌اند تا با کمک به این صنف رونق به بازار کامپیوتر برگردانده شود.

لازم به ذکر است در سال جاری با توجه به کاهش تعرفه واردات لپ تاپ انتظار می‌رفت تا سیر نزولی قیمت‌ها را مشاهده کنیم که با توجه به مشکلات ارزی نه تنها کاهش قیمتی ملاحظه نشد، بلکه افزایش شدید قیمت‌ سخت افزار را هم دیدیم.

به گزارش موج براساس آمارهای موجود در کمرگ کشور پیش بینی بازار کامپیوتر به این شکل است که اگر قطعات و سخت افزارها طی ماه‌های آینده ترخیص شوند تا سه ماه بعد کاهش قیمت را در بازار خواهیم دید و اگر این انتفاق نیافتد، شاهد افزایش بی‌رویه قیمت‌ها خواهیم بود.