دستگاهی جدیدی اختراع شده است با حباب هایی که در اثر امواج صوتی تولید می کند به تمیزی لباس ها کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از نیواطلس، اخیرا دستگاهی به نام Sonic Soakاختراع شده که با امواج اولتراسونیک می تواند لک روی لباس ها را از بین میرد. این دستگاه وقتی که در آب قرار داده می شود امواج صوتی با فرکانس بالا منتشر می کند که نوعی حباب های ریز فشرده را به وجود می آورند. این حباب ها با لباس درحال شستشو برخورد می کنند و آلاینده هایی مانند خاک، روغن و باکتری را می زدایند.

این دستگاه در حقیقت یک سیلندر از جنس فولاد ضدآب به ابعاد ۱۰۵ در ۳.۵ سانتی متر است که در یک لوله یا ظرفی پر از آب و مایع شوینده قرار می گیرد.  این دستگاه درهر ثانیه ۵۰ هزار ارتعاش اولتراسونیک ایجاد می کند و کاربر می تواند تایمر دستگاه را از روی یک یونیت دیواری تعیین کند.

این دستگاه می تواند  پارچه های ظریف مانند سیلک و ابریشم را تمیز کند، وسایلی مانند بطری شیر نوزاد، تیغ ها و مسواک را پاکسازی و همینطور نقرجات، اسباب بازی، عینک، جواهرات، بشقاب، میوه و سبزیجات را نیز پاکسازی کند.

این دستگاه قابل حمل است.  به گفته سازندگان آن، گجت مذکور فقط ۱۰ درصد انرژی و ۲ درصد آبی را مصرف می کند که در یک ماشین لباسشویی معمولی به کار می رود.