مایکروسافت در مقایسه با رقبای خود از محبوبیت قابل مقایسه ای در میان مردم به ویژه نسل جوان برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج، مایکروسافت در توسعه سیستم عامل ویندوز فون مخصوص گوشی‌های هوشمند یار و همراه این غول تکنولوژی آمریکایی نبود، اما بنابر تازه‌ترین گزارش‌های منتشره از سوی موسسه تحقیقاتی YouGov، نشان می دهد محبوبیت و استقبال از مایکروسافت در مقایسه با سایر برندهای رقیب افزایش قابل ملاحظه یافته است.

بر این اساس کاربران در محل کار، خانه و محل تحصیل و دانشگاه خود ترجیح می‌دهند که محصولات و نرم افزارهای مایکروسافت را برروی رایانه و لپ‌تاپ‌های خود دانلود، نصب و استفاده کنند.

البته به عقیده برخی از کارشناسان، علت این محبوبیت می‌تواند به گسترش استفاده از سیستم عامل محبوب و پرطرفدار ویندوز بازگردد چراکه تعداد بسیار زیادی از رایانه‌ها در جهان از ویندوز بهره می برند.

مایکروسافت بعنوان توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز، گاهی نسخه‌های به‌روزرسانی جدیدی از آن را منتشر و ارائه می‌کند تا علاوه بر افزودن قابلیت‌های جدید، رضایت و نظر خیل عظیمی از کاربران در جهان را به خود جلب کند.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که جوانان در محل کار و تحصیل خود به منظور انجام فعالیت‌های روزمره و کاری خود ترجیح می‌دهند از نرم‌افزارهای مایکروسافت استفاده کنند تا اینکه به سراغ برنامه‌های کاملا مشابه همچون گوگل داکس و غیره بروند.