معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر گفت: حمایت ویژه و کمک به طرح های نوآورانه و شرکت های دانش بنیان از اهداف ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین حسینی تودشکی در مراسم رونمایی از سامانه مصاف (مشاوره صنعتی و ارتقای فناوری) اظهار داشت: نوآوری و فناوری جزء اولویت های ما است که امیدواریم این دو در طرح های نوآورانه، شرکت های دانش بنیان و بخشی از پروژه های صنعتی ورود پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه در رویه دانشگاه طی سالهای اخیر بازنگری هایی صورت گرفته است، گفت: تلاش ما بر این بوده که نوآوری به صنعت ورود پیدا کند و از سوی دیگر بتوانیم حاصل تحقیقات محققان دانشگاه را به محصول مورد نیاز مردم تبدیل کنیم.

حمایت دولت از طرح های نوآورانه

وی تاکید: حمایت ویژه و کمک به طرح های نوآورانه و شرکت های دانش بنیان از اهداف ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر محسوب می‌شود تا بتوان محصول مورد نیاز مردم را تولید کرد که در آن نوآوری وجود دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که دانشگاه می تواند با صنایع کوچک انجام دهد رقابت پذیر بودن طرح های فناورانه و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه است.

صنایع کوچک نمی توانند بر روی محصولات خود به تنهایی سرمایه گذاری کنند

وی گفت: صنایع کوچک نمی توانند بر روی محصولات خود به تنهایی سرمایه گذاری کنند. در این راستا می توانند از دانشگاهها کمک بگیرند تا از پتانسیل موجود بهره ببرند.

حسینی تودشکی در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه مصاف تصریح کرد: با ایجاد کارگاه های تخصصی برای صنایع کوچک و بهره گیری از دانش فارغ التحصیلان، اساتید و حتی فارغ التحصیلان خارجی به واسطه این سامانه می توان شاهد محصولاتی با طرح های نوآورانه در بازار بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج