محققان "موسسه فناوری ماساچوست"(MIT) همزمان با هالووین یک برنامه هوش مصنوعی برای طرح ریزی داستان های ترسناک ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از گیزمگ، این هوش مصنوعی که "شلی" (Shelley) نام دارد، توسط یک تیم تحقیقاتی از مجتمع آزمایشگاه رسانه‌ای MIT، طراحی و تدوین شده و با استفاده از هوش مصنوعی با بیش از 140 هزار داستان وحشتناک آموزش دیده تا به انسان در ساخت فیلم‌های ترسناک همکاری کند.

یک تمرین نوشتن معروف Round Robin نام دارد، جایی که یک گروه از نویسندگان شروع به نوشتن داستان کرده و آن را به نفر بعدی منتقل می کنند.

در این روش هر شخص به داستان کاراکترها و ایده‌های جدید اضافه می‌کند. نکته هیجان‌انگیز این بازی این است که هیچ کس نمی‌داند چگونه یا چه وقتی داستان پایان می‌یابد زیرا هر نویسنده داستان را وارد پیچ و تاب مخصوص به خود کرده و نفر بعد می‌بایست راهی را برای ادامه دادن داستان بیابد.

Shelley نیز همین کار مشابه را انجام می‌دهد.

نام این هوش مصنوعی از "مری شلی" رمان‌نویس ، نویسنده داستان‌های کوتاه و سفرنامه نویس اهل انگلستان گرفته شده است.

چگونگی پیشرفت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

با توجه به حضور MIT، این همکاری راهی برای مطالعه چگونگی پیشرفت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است.Shelley با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی همکاری می‌کند تا به مرور زمان بر کیفیت داستان‌های ترسناک بیفزاید.

تیم تحقیقاتی می‌گوید: ذهن خلاق شلی هیچ مرزی نداشته و می‌تواند داستان های تخیلی و ترسناک را با پیچ و تاب بی‌سابقه‌ای طراحی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج