پژوهشگاه صنعت نفت با حضور در دهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانودانش فنی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ماموریت پژوهشگاه صنعت نفت استفاده از فناوری نانو برای رفع نیازهای تحقیقاتی صنعت نفت و دستیابی به دانش فنی تولید نانو مواد و ساخت تجهیزات پیشرفته مورد نیاز صنایع نفت،‌ گاز و پتروشیمی تعریف شده است.

بر این اساس در دهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو این پژوهشگاه تصمیم دارد اهم دستاودهای خود را نظیر دانش‌های فنی‌ سیستم بازیافت بخارات هیدروکربن ‏ها با نانو جاذب، تولید بازدارنده‏ خوردگی برای چاه‌‏های نفت و گاز، نانو افزایه‌های حفاری، نانو حسگرها، روش‌های حذف آلاینده‌ها و ذخیره‌سازی و جداسازی گاز را عرضه کند.

ارائه دستاوردهای نانو در صنعت، ارائه دانش‌های فنی قابل واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری توانمندی‌های ایجاد شده در صنایع دیگر از مهمترین اهداف پژوهشگاه برای حضور در این نمایشگاه است.

علاوه بر آن ماکت طراحی‌شده حذف آلاینده‌ بخارات بنزین و ساخت سامانه ارزیابی انتقال حرارت نانو عایق‌ها به منظور ارائه بهتر دستاوردها به نمایش گذاشته خواهد شد.

دهمین نمایشگاه فناوری نانو 14 تا 17 مهر ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج