با پرتاب موشک "سایوز" سه فضانورد جدید در قالب "ناوگروه‌ اعضامی 53-52"(Expedition 52/53) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپیس، فضاپیمای "سایوز"(Soyuz) که از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب شد، حامل سه فضانورد به نام‌های "سرگی ریازانسکی"(Sergey Ryazansky)، "پائولو نسپولی"(Paolo Nespoli) و "راندالف برسنیک"(Randolph Bresnik) بود که پس از شش ساعت پرواز و طی مسافتی در حدود 406 کیلومتر، در ساعت 2:24 بامداد امروز بر فراز آلمان با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند و فضاپیمای آنها به ایستگاه متصل شد.

سرگی ریازانسکی که عضو "آژانس فضایی روسیه" (روسکاسموس) است و پیش از این در چند ماموریت فضایی از جمله ماموریت "ناوگروه اعزامی ۳۷/۳۸" در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور داشته است که مربوط به سال ۲۰۱۳ بوده و در آن به راهپیمایی فضایی نیز پرداخته است. وی ۴۳ ساله است و در بیوشیمی نیز متخصص است.

پائولو نسپولی که عضو "آژانس فضایی اروپا"(ایسا) است و پیش از این در ماموریت "ناوگروه اعزامی ۲۷/۲۸" در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور داشته است. وی ۶۰ ساله است و عضو ارتش ایتالیا نیز بوده است.

راندالف برسنیک که عضو "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) است و تجربه انجام ماموریت با شاتل "آتلانتیس" را در سال ۲۰۰۹ در کارنامه خود دارد.

وی همچنین سرهنگ خلبان نیروی دریایی آمریکاست و ۴۹ سال سن دارد.

برسنیک با آغاز ماموریت "ناوگروه اعزامی ۵۳" به عنوان فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی فعالیت خواهد نمود.

این پرتاب به صورت زنده از سوی تلویزیون رسمی ناسا پخش شد.

پیش از این پرتاب، "پگی ویتسون"(Peggy Whitson)، "جک فیشر"(Jack Fisher) و "فیودور یورچیکین"( Fyodor Yurchikhin) فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی بودند که عضو "ناوگروه‌های اعزامی ۵۱/۵۲" هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج