مدیر امور شعب موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به تولید 8 نوع واکسن و 5 نوع سم عقرب در شعب ششگانه این موسسه، گفت: علاوه بر اینکه تولیدات شعب موسسه رازی استان‌های مناطق همجوار را از نظر پوشش‌دهی این واکسن‌ها تامین می‌کند، برخی تولیدات نیز منحصر به فرد بوده و نیاز کل کشور را برطرف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر علیرضا طاهری با اشاره به اینکه هماهنگی امورات موسسه رازی با شعب شش گانه و نیز با معاونت‌های مختلف موسسه، توسط امور شعب انجام می‌شود، اظهار کرد: موسسه رازی در سطح کشور دارای 6 شعبه است که شعبه مشهد قدیمی‌ترین آن بوده و شعبه اراک نیز آخرین شعبه موسسه رازی در حال حاضر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شعب مختلف همانند موسسه رازی مرکز، فعالیت‌های متنوعی در زمینه تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک انجام می‌شود، افزود: برخی تولیدات شعب منحصر به فرد بوده و نیاز کل کشور را تامین می‌کند از جمله واکسن گامبورو در شعبه مشهد، واکسن دوگانه روغنی نیوکاسل آنفلوانزا در شعبه مرند و واکسن آگالاکسی، تک‌گانه روغنی آنفلوانزا و تگ گانه روغنی نیوکاسل در شعبه شیراز، که به صورت صد در صد در این شعبه‌ها تولید می‌شوند.

مدیر امور شعب موسسه رازی خاطرنشان کرد: حدود 70 درصد واکسن انتروتوکسمی که یکی از واکسن‌های استراتژیک دام است در موسسه رازی شعبه اهواز، شیراز و کرمان تولید می‌شود و حدود 80 درصد تولید واکسن قانقاریا به روش فرمانتوری نیز در شعبه مشهد به تولید می‌رسد.

وی ضمن تفکیک تولیدات شعب موسسه رازی، ادامه داد: واکسن‌های آگالاکسی، انتروتوکسمی و واکسن‌های آنفلوانزا و نیوکاسل طیور در شعبه شیراز، واکسن انتروتوکسمی در شعبه کرمان، واکسن‌های شاربن، قانقاریا و گامبورو در شعبه مشهد، واکسن دوگانه نیوکاسل آنفلوانزا و تک‌گانه آن‌ها در شعبه مرند، واکسن انتروتوکسمی 40 دزی و 5 نوع سم عقرب آنتی سرم‌های درمانی در شعبه اهواز و در آینده‌ای نزدیک کیت‌های تشخیصی در شعبه اراک این موسسه تولید می‌شود.

طاهری با اشاره به اینکه از سال جاری آنتی‌سرم‌های درمانی به صورت پلاسما در موسسه رازی شعبه اهواز تولید می‌شود، ادامه داد: بیش از 30 درصد درآمد موسسه رازی مربوط به شعبه‌های این موسسه است.

وی تاکید کرد: علاوه بر تولیدات، یکی از علل تاسیس شعب مختلف موسسه رازی تولیدات محصولات بیولوژیک در مکان‌های مختلف بوده تا مناطق مختلف کشور را در حوزه این نوع تولیدات پوشش دهد.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، مدیر امور شعب موسسه رازی با اشاره به اینکه در مجموع بالغ بر 450 نفر در 6 شعبه موسسه رازی مشغول به کار هستند، گفت: از این تعداد، حدود 30 نفر از اعضای هیات علمی موسسه محسوب می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج