یک دادخواست قضایی قدیمی علیه توییتر که این شبکه اجتماعی را در رشد و گسترش توانمندی های داعش مقصر دانسته بود، مجددا در دادگاهی در آمریکا مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ورج، شاکیان بعد از رد شکایت اولیه شان، با تنظیم مجدد آن تلاش دارند توییتر را به علت ارائه خدمات پیام مستقیم یا Direct Message در این زمینه مقصر بدانند. به اعتقاد شکات خدمات پیام مستقیم توییتر به اعضای داعش کمک کرده تا مانند تجهیزات ارتباطی فیزیکی از آن برای برقراری تماس و ارتباط استفاده کنند و لذا این سرویس تفاوتی با رادیو و تلفن ماهواره ای ندارد.

این سومین تلاش شکات برای محکوم کردن توییتر در دادگاه است. دو تلاش قبلی توسط قاضی نافرجام ماند و هر بار برای فرجام خواهی ۲۰ روز به شاکیان فرصت داده شد.

این شکایت اولین بار بعد از قتل دیوید شیلدز یک پیمانکار ارتش آمریکا در اردن پس از حمله یک فرد حامی داعش و توسط خانواده مقتول مطرح شد. شکایت جدید به طور مشترک توسط خانواده شیلدز و خانواده جیمز دامون کریچ که همکاری وی بوده و در همان حمله کشته شده مطرح گردیده است.

قاضی دادگاه قبلا گفته بود قانع نشده که ارائه خدمات پیام مستقیم توییتر عامل موفقیت این حمله به افراد مقتول باشد. رسیدگی به این پرونده هفته دیگر آغاز می شود.