شرکت اوبر که برنامه موبایلی آن برای کرایه تاکسی در دو سال اخیر مورد توجه بوده در نیمه اول سال ۲۰۱۶ حدود ۱٫۲۷ میلیارد دلار زیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فوربس، این زیان کلان مربوط به فعالیت های عملیاتی این شرکت است. زیان اوبر در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ برابر با ۵۲۰ میلیون دلار و در سه ماهه دوم این سال برابر با ۷۵۰ میلیون دلار بوده است.

اوبر در سال ۲۰۱۵ هم ضرری ۲ میلیارد دلاری را تجربه کرده است. درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ برابر با ۱٫۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ رشدی ۱۵ درصدی داشته است.

با این حال ارزش شرکت یاد شده فعلا ۶۹ میلیارد دلار برآورد می شود. کارشناسان می گویند تخفیف های رانندگان اوبر به مسافران برای حفظ مشتری و رقابت با دیگر رانندگان تاکسی یکی از عوامل این ضرر و زیان است.

این ضرر و زیان در شرایطی که اوبر به دنبال عرضه سهام خود در بازار بورس است موجب برخی نگرانی ها شده و باید منتظر ماند و دید این شرکت برای رفع مشکل یاد شده چه استراتژی را در پیش می گیرد. این وضعیت تمایل به سرمایه گذاری در اوبر را هم کاهش خواهد داد.

در همین حال اوبر با رقبایی همچون لیفت هم مواجه است و البته قصد دارد برای کاهش این مشکل شرکت یاد شده را خریداری کند. در صورتی که گوگل یا اپل در نهایت لیفت را خریداری کنند شرایط برای اوبر سخت تر از گذشته خواهد شد.