مدیر امور برق شهرستان کارون گفت: هشت پروژه برق رسانی این شهرستان با اعتبار هشت میلیارد و 802 میلیون ریال به مناسبت هفته دولت افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، طاهر باوی مدیر امور برق شهرستان کارون، بیان کرد: این خط ارتباطی میان ایستگاه شیرین شهر و کوت امیر با طول 12 کیلومتر احداث شده، زیرا شیرین شهر ایستگاه دیگری در کنار آن قرار نداشته و در صورت بروز مشکل می بایست تا پایان برطرف شدن مشکل بدون برق بماند.

وی با بیان اینکه خط شبکه این ایستگاه به طول 12 کیلومتر، خط کابلی به طول 36 کیلومتر و همچنین تعداد 276 پایه برق در ایستگاه بکار رفته است، گفت: با برقراری این خط ارتباطی در صورت بروز مشکل در برق رسانی به شیرین شهر با انتقال خط به ایستگاه برق کوت امیر مشکل مردم حل شده و در آینده شاهد قطع برق در این منطقه نخواهیم بود.

 باوی با اظهار اینکه سیاست شرکت توزیع برق اهواز امور شهرستان کارون بر مبنای پایدار سازی و توسعه شبکه و همچنین تقویت ولتاژ است، عنوان کرد: با توجه به دلیل طولانی بودن خط و در نتیجه آن افت ولتاژ، دستگاه اتوبوستر را در محل نصب کرده ایم تا در صورت افت ولتاژ، بتوان ولتاژ مورد نیاز را جبران کرده و با نصب این دستگاه در تابستان سال جاری مشکل خاصی نداشته باشیم.

 مدیر امور برق شهرستان کارون در پایان به پروژه های دیگر شرکت در هفته دولت اشاره کرد و افزود: علاوه بر این پروژه که با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 497 میلیون ریال افتتاح می شود، هفت پروژه دیگر با اعتبار پنج میلیارد و 305 میلیون ریال نیز به مناسبت هفته دولت افتتاح می شود.

براساس گزارش موج خوزستان، پروژه های کوی شهید تقوی با اعتبار 512 میلیون ریال، روستای سویسه باوی با اعتبار 310 میلیون ریال، ایستگاه پمپاژ آب خام جدید تصفیه خانه کوت عبدالله با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال، کوی امام حسین(ع) با اعتبار یک میلیارد و 510 میلیون ریال، روستای جنگیه با اعتبار 430 میلیون ریال، روستای قطعه کوچک با اعتبار 583 میلیون ریال و همچنین پروژه روستای ابوناگه با اعتبار 770 میلیون ریال در همین هفته افتتاح می شوند.