نشست بررسی و تصویب طرح جامع توسعه شهر اهواز با حضور دو تن از نمایندگان اهواز و استاندار خوزستان در وزارت مسکن و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، نشست بررسی و تصویب طرح جامع توسعه شهر اهواز با حضور جواد کاظم‌نسب الباجی و علی ساری نمایندگان اهواز  همچنین غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، در وزارت مسکن و شهرسازی به ریاست عباس آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی و معاونین مربوطه برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش مستند از شرایط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی خواهان الحاق رسمی و قرار گرفتن مناطقی همچون عین ۲ ، ملاشیه ، بروال ، گلدشت ، مندلی، سیاحی، زرگان و....در قالب طرح جامع توسعه کلانشهر اهواز شدند.

مشکلات زیست محیطی اهواز نتیجه طرح های انتقال آب و سدسازی های غیر کارشناسی است

الباجی در این جلسه با اشاره به مشکلات زیست محیطی اهواز از جمله کم آبی و پدیده ریزگردها که در نتیجه تداوم اجرای طرح های انتقال آب و سدسازی های غیر کارشناسی انجام شد، گفت : این چالش ها علاوه تشدید روند مهاجرت موجب انباشت آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف و کم برخوردار شده است

نماینده مردم اهواز در خانه ملت عنوان کرد: این مساله نیازمند توجه جدی به زیرساخت های توسعه متوازن، تامین اعتبارات لازم، توانمند سازی،ایجاد فرصت های شغلی مناسب و جلب سرمایه گذاران است و تصویب طرح جامع مقدمه این مهم خواهد بود.

الباجی در پایان خواهان تامین اعتبار لازم جهت استمرار ساخت و تکمیل پروژه قطار شهری اهواز شد.