رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شاگان از تلف شدن یک هزار و 180 راس گوسفند زنده از یک محموله صادراتی از بندر شادگان به کشور قطر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، رضا حفیظی اظهار کرد: یک هزار و ۱۸۰ راس گوسفند زنده از یک محموله صادراتی از بندر شادگان به کشور قطر تلف شدند.

وی بیان کرد: این محموله صادراتی چند روز پیش با یک هزار و ۴۸۰ راس گوسفند با نظارت دامپزشکی و بدون هیچ مشکلی در بندر شادگان به مقصد کشور قطر بارگیری شد.

او ادامه داد: لنجی که این محموله را حمل کرده بود در بین راه خراب شد و به مدت پنج روز در دریا باقی ماند و پس از پنج روز وقفه به کشور قطر رسید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شادگان تصریح کرد: زمانی که لنج به کشور قطر رسید در حدود ۱۰ راس گوسفند تلف شده بودند و مسئولان مربوطه در قطر با دیدن گوسفندان تلف شده محموله را تحویل نگرفتند.

حفیظی عنوان کرد: لنج به همراه بار در هنگام برگشت نیز دچار مشکل شد و سه روز در دریا باقی ماند و پس از وقفه چند روزه به بندر شادگان رسید.

وی گفت: یک هزار و ۱۸۰ راس گوسفند به دلیل کمبود آب و غذا تلف شدند و تنها ۳۰۰ راس گوسفند زنده ماندند که به کشتارگاه منتقل شدند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شادگان در پایان خاطر نشان کرد: خسارت وارد شده به صادر کنندگان را بیش از ۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد.