معاون رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: جهت تکمیل تشکیلات قضایی در استان به یک هزار قاضی و سه هزار و 400 کارمند نیاز دارد اما درحال حاضر تنها 530 قاضی و یک هزار و 500 کارمند دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، حجت الاسلام سیدجواد حسن زاده امروز(4تیر) طی نشست شورای اداری خوزستان، اظهار کرد: در سال 95،  650 هزار پرونده به دادگستری خوزستان وارد شد اما در سال 96 به 690 هزار پرونده رسید که حدود 680 هزار پرونده نیز مختومه شد.

معاون رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: جهت تکمیل تشکیلات قضایی در استان به یک هزار قاضی و سه هزار و 400 کارمند نیاز دارد اما درحال حاضر تنها 530 قاضی و یکهزار و 500 کارمند دارد.

وی با اشاره به لزوم ارتباط دو سویه بین قوه مجریه و قضاییه به عنوان نخستین شاخصه‌های تعامل عنوان کرد: اختصاص امکانات به دستگاه قضایی باید بدون توقع باشد درواقع اگر به دستگاه قضایی کمکی صورت گرفت، بازخورد آن را در ارائه خدمات بهتر به مردم می توان دید.

حسن زاده حاکمیت قانون را یکی دیگر از شاخصه‌های تعامل اجرایی و قضایی عنوان کرد وتصریح کرد: از دیگر شاخص ها استقلال دستگاه قضایی است؛ اگر این تعامل ایجاد شود قطعا امیدها به دستگاه قضایی بیشتر می شود و امنیت در جامعه نیز افرایش می یابد.

وی در بخشی دیگر با تاکید بر استقلال دستگاه قضا ادامه داد: در برخی از کشورها دادستان توسط رئیس جمهور انتخاب می شود اما در جمهوری اسلامی اصل تفکیک قوا پذیرفته شده است.

معاون رئیس کل دادگستری خوزستان بیان کرد: استقلال دستگاه قضایی نسبی است زیرا باید تعامل بین دستگاهی مدنظر قرار گیرد اما قاضی حتما باید استقلال مطلق داشته باشد و در این مسیر تنها به خدا، وجدان و قانون وابسته است.

وی یادآور شد: مردم اگر بخواهند به عدالت و توسعه در استان خوزستان امیدوار باشند باید استقلال قاضی در صدور رأی را باور کنند.