رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی اعتمادسازی را به عنوان یکی از مهمترین راه‌های جذب سرمایه دانست و گفت: اگر می‌خواهیم در عرصه صنعت به‌روز شویم نیازمند یک سرمایه کلان و با اعتمادزایی بالا هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، محمدحسین روشنک طی سخنانی مهمترین راه‌های جذب سرمایه را در اعتمادسازی عنوان کرد.

وی در نشستی صمیمی در جمع مسئولان و فعالان صنعتی و اقتصادی، بحران بیکاری را مهمترین مشکل حال حاضر جامعه دانست و اظهار کرد: بحران بیکاری نگرانی‌های زیادی در سطح جامعه ایجاد کرده و اکنون موضوع اشتغال جوانان بالاترین دغدغه خانواده‌های ایرانی در شرایط فعلی بوده است.

روشنک اعتمادسازی را به عنوان یکی از مهمترین راه‌های جذب سرمایه دانست و گفت: اگر می‌خواهیم در عرصه صنعت به‌روز شویم نیازمند یک سرمایه کلان و با اعتمادزایی بالا هستیم و معتقدم که اقتصاد ما هنوز این آمادگی را پیدا نکرده است.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی ادامه داد: اگر قرار است که در ساختارهای اجتماعی و اقتصادی تغییر ایجاد شود باید این کار با یک مطالعه کامل و با یک تصمیم درست انجام شود.

روشنک با اشاره به اینکه امروزه معنا و مفهوم برند به دلیل کپنی شدن محصول، تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: من نخستین کسی بودم که پس از انقلاب برای اولین بار موضوع برند را مطرح کردم و امروز در همایش‌ها و سیمنارها مفهوم برند آن طور باید مطرح نمی‌شود.

زعفران

برند زعفران باید جهانی شود

وی بیان کرد: متاسفانه برند زعفران ایران با وجود نام و آوازه‌ای که دارد هنوز در دنیا به خوبی شناخته نشده و می‌توانیم در این برج یا نمادی تحت عنوان زعفران ایجاده کرده و در دنیا آن را به آرم و نماد جهانی تبدیل کنیم.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی با اشاره به اینکه رفع مشکلات حوزه صنعت نیازمند نگاه و تدبیر جدی مسئولان بوده است، گفت: در جلسه اخیر شورای اقتصادی استان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن جلسات استانداری خراسان رضوی برگزار شد به مشکلات موجود در حوزه‌های تولید و صنعت پرداخته شد و امیدواریم با وعده‌های داده شده از سوی وزیر این مشکلات از سر راه این حوزه برداشته شود.

وی اضافه کرد: باید بودجه در حوزه تولید هزینه شود و به‌جای هزینه کردن در زمین و افزایش واحدهای کوچک که مخالف آن هستم باید روی رشد و رونق واحدهای فعال موجود هزینه شده و در جهت احیاء و فعالیت مجدد واحدهای تعطیل شده کار شود.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دو مقوله تولید و تجارت به هم پیوسته بوده و جدای از هم نیستند، گفت: اگر تولید داشته باشیم و تجارت نداشته باشیم کاری از پیش نبردیم و باید تولید و تجارت را در کنار هم ببینیم، زیرا مکمل یکدیگر بوده و جدای از همدیگر نیستند و اگر می‌خواهیم به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم برسیم باید تولید و مصرف را بالا ببریم تا اشتغال ایجاد شود.

روشنک گفت: الگوهای موفق و بزرگی در عرصه‌های مختلف پیشرفت داریم و باید از تجربه تک‌تک افراد موفق فارغ از نگاه سیاسی بهره ببریم و الگوی موفق من در مسیر پیشرفت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود و افراد اصولگرا و اصلاح‌طلب در دوره مسئولیتی خود نباید طرف مقابل را بکوپانند و اگر اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حرکت و اقدامی ناصحیح در مسیر معرفی خود و کنار گذاشتن طرف مقابل انجام دهند اثر منفی‌اش را خودشان می‌بینند، زیرا این ملت نسبت به همه چیز آگاه و هوشیار هستند و تحت تاثیر چنین حرکات و اقداماتی قرار نمی‌گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج