مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان رضوی از افتتاح 52 پروژه آب و فاضلاب استان همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حسین اسماعیلیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر 52 پروژه آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شبکه توزیع و انتقال آب شهرهای خراسان رضوی ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است و حداکثر تامین آب برای جمعیت تحت پوشش یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری، ۷ هزار و ۵۰۰ متر ثانیه است که از طریق ۴۶۳ حلقه چاه تامین می‌شود،ادامه داد: شهر خراسان رضوی از جمله نیشابور، تربت‌حیدریه و جام، قوچان، تایباد، طرقبه و شاندیز، گلبهار شبکه فاضلاب در حال اجرا است و تعداد مشترکین ۱۹۰ هزار فقره است.

مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی افزود: امروز تعداد شهرهای تحت پوشش آب شهری ۷۳ شهر است، در حالی که پیش از انقلاب این عدد ۱۹ بوده است همچنین جمعیت تحت پوشش آب شهری نیز از ۳۸۰ هزار نفر به یک هزار و ۷۶۹ هزار نفر رسیده است.

جلوگیری از قطع آب در سال آینده

اسماعیلیان اشاره کرد: باتوجه به خشک سالی های اخیر شرکت آب و فاضلاب استان در نظر دارد با اجرای پروژه‌های آبی ویژه‌ای، شرایطی را در سال ۹۷ برای جلوگیری از قطع آب در شهرها فراهم کند تا شهروندان تابستان با مشکل آب مواجه نشوند.

وی با اشاره به خدمات سازمان آب و فاضلاب خراسان رضوی، گفت: برخی پروژه های به حدود ۳۰ سال قبل برمی‌گردد و پیشرفت فیزیکی‌شان حدود ۶۰ درصد است و اگر همین روال ادامه پیدا کند ۳۰ سال زمان می‌برد تا این پروژه‌ها مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر 52 پروژه آب و فاضلاب استان با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج