معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه‌های عزاداری و سوگواری فاطمیه اول و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روایت ۷۵ روز در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ویژ‌ه برنامه‌های شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دهم و یازدهم بهمن ماه در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم‌های شب و شام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از ساعت 17:30 تا 20 روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دهم و یازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود و در این برنامه‌ها حجت‌الاسلام کاظم صدیقی پیرامون موضوعات سبک زندگی فاطمی و شاخصه‌های رفتاری زنان فاطمی به ایراد سخن می‌پردازد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در رابطه با ویژه‌برنامه سالروز شهادت مظلومانه دخت گرامی نبی مکرم اسلام(ص)، خاطرنشان کرد: مراسم عزاداری و سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از ساعت 9:30 تا 13 روز چهارشنبه یازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود و در این مراسم آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی پیرامون موضوع ابعاد شخصیتی و ارزش‌ها و آرمان‌های حضرت فاطمه زهرا(س) سخنرانی می‌کند.

حسینی تصریح کرد: در این ویژه‌برنامه‌ها مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، مرتضی طاهری، امیر عارف، رضا قانع، سعید قانع، جعفر ملائکه، حسین هوشیار، حمید اکبری و ابوذر بیوکافی به عزاداری و مرثیه‌سرایی در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) می‌پردازند؛ همچنین شعرخوانی شعرای آئینی و همخوانی گروه‌های تواشیح فدک‌الزهرا(س)، سیرة‌النبی(ص) و بینات در وصف بانوی بی‌نشان از دیگر برنامه‌های این مصیبت عظمی بوده است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تأکید کرد: حضور در این برنامه‌ها ویژه عموم عزاداران فاطمی زائر و مجاور امام رضا(ع) بوده است و حاضران در این محافل پرفضیلت ضمن عرض تسلیت این ایام حزن‌انگیز به محضر ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و امام زمان(عج) می‌توانند از برنامه‌های تدارک دیده شده در این حرم مطهر رضوی بهره‌مند شوند و امیدواریم که با بهره‌گیری از این برنامه‌ها سبک زندگی فاطمی را در زندگی‌ خود پیاده کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج