مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: طرح ایجاد روستای بدون بیکار در استان خراسان رضوی اجرا می‌شود بر این اساس توانمندی روستاهای تعیین شده مشخص می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، علی آبیلی مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: دولت در خصوص توسعه اشتغال در روستاها و کاهش مهاجرت ساکنان آنها به کلانشهر مشهد 'طرح روستای بدون بیکار' را از ابتدای امسال در خراسان رضوی اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: در قالب طرح روستای بدون بیکار با شناسایی افراد بیکار خانوارها، ظرفیتهای اشتغال و درخواست متقاضیان تسهیلاتی برای توسعه اشتغال واگذار می شود.

اشتعال روستایی

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: بر این اساس در روستای گیامی مشهد با توجه به ظرفیت روستا در پرورش مرغ بومی تخمگذار 50 خانوار با دریافت تسهیلات 60 میلیون ریالی از این صندوق جهت راه اندازی واحدهای پرورش مرغ بومی تخمگذار مشغول کار شده اند.

وی افزود: با اجرای این طرح اشتغال علاوه بر جلوگیری از مهاجرت ساکنان روستا زمینه بازگشت 10 خانوار همین روستا که در کلانشهر مشهد به مشاغل کاذب مشغول بودند فراهم شد.

آبیلی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید علاوه بر اجرای طرح در این روستا 15 فرد بیکار دیگر را در خصوص فعالیت در زمینه فروش محصولات ساماندهی کرد که موجب تبدیل شدن روستای گیامی به روستایی بدون بیکار شده است.

تسهیلات ۱۰۰میلیون ریالی پرورش شترمرغ در جیزآباد

وی همچنین گفت: در اجرای طرح روستای بدون بیکار در روستای جیزآباد نیز 25 خانوار با دریافت تسهیلات 100 میلیون ریالی جهت راه اندازی واحدهای پرورش شترمرغ زیر نظر مشاور مشغول کار شده اند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی افزود: با توجه به اقلیم و پیشنهاد دهیاری روستا تسهیلاتی در زمینه توسعه پرورش شترمرغ به ساکنان اعطا شد که زمینه بازگشت پنج خانوار را به فراهم کرد.

وی جمعیت روستای جیزآباد را 70 خانوار ذکر و بیان کرد: صندوق کارآفرینی علاوه بر ارائه تسهیلات در زمینه آموزش و توانمندسازی افراد، برای تامین مواد اولیه و بازار فروش نیز اقدام خوبی در این روستا انجام داده به زودی جیزآباد نیز روستای بدون بیکار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج